Skyline game engine

Estimated read time 3 min read

Najít engine, který bude ideálně vyhovovat vašim schopnostem, vašemu preferovanému žánru a bude obsahovat nástroje, které pro daný projekt potřebujete je v dnešní až nadměrné nabídce poměrně dost obtížné. Přinášíme vám alternativu, která je určena vývojářům, jejichž hlava nelítá v oblacích. Projekty dělané v tomto enginu nebudou mít nálepku TOP quality, alespoň co se grafiky týče, ale jedná se o engine, který svým uživatelům nabídne příjemné prostředí, ve kterém se snadno zorientují, budou moci navázat na svou minimální zkušenost s projektováním her a posunout tak své umění v tomto oboru zase o kus dále.

Jméno tohoto enginu je Skyline game engine a je určený pro tvorbu her, které nebudou působit zrovna filmovým dojmem, o to tvůrcům ani nešlo. Práce v tomto enginu se řadí mezi velmi jednoduché úkony. Prostředí, ve kterém budete pracovat je velmi přátelské a vychází svému uživateli maximálně vstříc.

maxresdefault (1)

Jedná se o plně komerční herní engine, který nabídne svému uživateli vše potřebné v jednom “balení“. Vybrat si můžete mezi placenou verzí, kterou naleznete na stránkách vývojáře tohoto enginu. Naleznete zde však i neplacenou verzi, kterou můžete použít pro vývoj nekomerčních projektů. Kde kdo by čekal, že tato bezplatná verze bude osekaným fragmentem placené verze, avšak opak je pravdou. I tato verze nabízí obrovské množství nástrojů, se kterými si velmi jednoduše vystačíte při tvorbě jakéhokoliv projektu. Za plnou verzi zaplatíte 40 liber, což je něco málo přes jeden tisíc korun.

skyline-game-engine-2

Skyengine je WYSIWYG editor, který je navržený tím co možná nejjednodušším způsobem. Navíc se na samotném enginu neustále pracuje a zdokonaluje se. Vydávány jsou pravidelné aktualizace, které se zaměřují na potřeby samotných uživatelů.

project_skyline_modify_source_animation

Vývoj v tomto enginu tak šetří nejen čas, ale i vaše peníze. Celý proces navrhování probíhá bez skriptování a kódování. K dispozici je také kompletní LUA programování jako skriptovací jazyk pro ty, kteří chtějí naprosto naplno převzít kontrolu nad tímto enginem. Díky tomu budete moci dělat věci, které pak převedete i do skvělého 4K rozlišení.

SkylineScreenShot12182014_231914576

Neváhejte tedy a vydejte se do tajů tohoto enginu. Určitě narazíte na spoustu nového, které vám pomůže posunout se ve vaší kariéře návrháře her zase o kus dále. Tento progres vám přinese očekávané zisky a vy tak budete konečně moci říci, jsem plnohodnotný vývojář!

Další články

Další články autora