Storm engine 2

Estimated read time 3 min read

Máte rádi legendární hru Doom 1-3 a dostávali jste návaly blaha z grafiky, která se v posledním, tedy třetím titulu této hry objevila? Pak se držte! Přinášíme vám engine, který pracuje na základech Doom 3 BFG. Budete tak moci vytvářet výtvory z prostředí této temné a napětím prošpikované hry. Takže se pěkně usaďte, začínáme.

Storm engine druhé generace si vzal to nejlepší z enginu idTech 4 + id Tech 5. Těmi nejlepšími jsou jednoznačně myšleny flexibilní kapacita a možnost úpravy za pomoci nástrojů a masivní multi-threaded vykreslovací sada funkcí.

se2_script_debugger

Engine se jednoznačně nesnaží konkurovat těm nejlepším enginů velkých společností, i tak však nabízí opravdu širokou nabídku nejrůznějších nástrojů, které můžete pro tvorbu svého projektu využívat. Engine se zároveň den ode dne dočkává vylepšení, od samotných tvůrců, ale i od uživatelů, kteří poté svá vylepšení prezentují na mnohých fórech, které tento engine má i přesto, že se jedná o poměrně mladý počin.

maxresdefault

Pokud se chcete podívat, jak taková hra běžící na tomto enginu vypadá, podívejte se na hru Phaeton, která byla vůbec prvním počinem vytvořeným na tomto enginu. Engine je momentálně volně k dispozici pro každého. Později bude k dostání na GitHubu.

A co vlastně můžete od tohoto enginu očekávat? Mezi samozřejmost patří multiplatformita, díky které engine zpustíte na Windows, Linux, Mac OS X. Mezi přednosti patří SIMD optimalizace: SSE2, vestavěné statistiky a ladění funkcí, výkonný virtuální souborový systém. Scripting se vykonává pomocí skriptovací C syntaxe ++. Engine nabízí také velice silnou fyziku, kterou zajišťuje fyzikální engine pro simulaci fyziky v reálném čas těles, kontinuální detekce kolizí či zpětná a inverzní kinematika pro ruce a nohy. A hráči si jistě užijí také kvalitní AI vašich nepřátel, kteří budou hráčovu postupu hrou klást opravdu tvrdý a hlavně chytrý odpor.

SteelStorm_ss2

To vše vám přináší zbrusu nový engine Storm druhé generace. Pokud tedy chce již opravdu kvalitní engine, který vám přináší nástroje, které mají k dispozici i profesionálové, určitě neváhejte. Protože čím kvalitnější bude engine vaší hry, tím kvalitněji bude hra vypadat a hráč bude spokojenější. A o to přece jde především ne?

Další články

Další články autora