Studujte herní vývoj na vysoké škole

Estimated read time 3 min read

Pokud také sedíte celý dny u počítače, ať je venku slunko, nebo hustě sněží, a je vám všechno jedno, pak zbystřete. Svůj milovaný koníček totiž můžete vystudovat na vysoké škole a tak dělat to co vás skutečně baví, plus splnit přání rodičů a jít na vysokou.

Studuj co tě baví

Po celém světě existují stovky univerzit, které nabízejí více či méně zaměřené programy na herní vývoj. V České Republice však tak široký výběr nemáme. Do roku 2016 jste mohli oblast herního průmyslu studovat pouze prostřednictvím jednosemestrálního předmětu na ČVUT. Ovšem díky právě této univerzitě teď budete moci hned celý bakalářský obor zaměřený na problematiku herního vývoje.

Od Roku 2016 je na univerzitě ČVUT v Praze otevřen bakalářský obor, ve kterém najdou své uplatnění všichni, kteří se zajímají o herní průmyslu a v budoucnu by se chtěli stát jeho součástí. Obor se nazývá Počítačové hry a grafika a původně vyučovaný jednosemestrální předmět s názvem Počítačové hry, se stává povinným v pátém semestru tohoto oboru.

Podrobnosti

Na stránkách fakulty, která tento program zaštiťuje najdeme tuto charakteristiku oboru: „Absolvent je schopen samostatného i týmového vývoje počítačových her. Bude vybaven potřebnými znalostmi z oblasti programování grafiky, umělé inteligence, vytváření 2D i 3D grafického obsahu a implementace uživatelských rozhraní.“

Student si během tříletého studia vyzkouší práci i s dalšími technologiemi, které se se dynamicky rozvíjejí. Nejnovějším přírůstkem je přímá zkušenost s VR a jejím programováním.

Studenti si vyzkouší designovat v 2D a 3D grafice a mnoho dalšího. Pokud vás tedy rodiče tlačí, abyste se zvedli konečně od počítače a šli se projít ven, můžete se stavit pro přihlášku a získat bakalářský titul v oboru, který tak moc milujete. A kdo ví, třeba vás ty tři roky katapultují zase někam trochu jinam a vy začnete studovat další navazující obor.

Tip: Check new secret leaks

Další články

Další články autora