Super Mario

Estimated read time 3 min read

Série videoher Super Mario získala velký úspěch a popularitu. Hlavními aktéry jsou bratři instalatéři, Mario a Luigi. Ti putují Houbovým královstvím k princezně Peach, kterou zachrání před drakem. V království je několik světů a mnoho levelů, které je potřeba překonat. Námět hry se dočkal i filmového zpracování.

Hry byly přepracovány na každou herní konzoli Nintendo. Existuje mnoho flashových předělávek. Zahrát si online můžete i vy, a to v různých podobách. Super Mario Flash umožní hrát ve vašem webovém prohlížeči. Ovládání je pomocí vybraných kláves na klávesnici, především šipek a mezerníku.

 

Vynalézavý Super Mario a jeho dobrodružství

super-marioVyzkoušejte si mnoho verzí, které máte k dispozici na internetu. V každé je hlavním aktérem známý instalatér, typicky oblečený v modrých kalhotách. Na hlavě nosí červenou čepici s písmenem „M“. V Super Mario Sunshine létá náš hrdina pomocí tryskového batohu a vody. Překonejte mnoho levelů a dostaňte se díky vynalézavosti do cíle. Tato snad nekonečná skákačka a jí podobné se těší veliké popularitě, a to u dětí i dospělých. Každý den si můžete zahrát trochu jinou předělávku, podle chuti a nálady. Hrát můžeš za Maria, a někdy i za Luigiho.

 

Likviduj nepřátele a sbírej zlaté mince

Ve hrách Super Mario likviduje nepřátele, skáče směrem k cíli, často i po nepřátelích, a cestou sbírá zlaté mince. Zní to jednoduše, ale je třeba trochu šikovnosti a důvtipu k překonání všech úrovní. A také cvik. V Super Mario Bounce náš hrdina neustále poskakuje, čímže se hra trochu liší od ostatních. Zahrát si můžeš i vánoční verzi, Super Mario Santa, kde náš instalatér pomáhá samotnému Santovi zachránit Vánoce. Jelikož popletení elfové poztráceli spoustu dárků pro děti, musí se dárky včas posbírat, než odjedou saně tažené soby na svou cestu. Více či méně klasické verze hry Super Mario jistě pobaví malé i větší hráče.

Další články

Další články autora