Technologie, která se stane vaším 3. okem

Estimated read time 3 min read

Snad každý z nás někdy zatoužil vidět věci, které se dějí za našimi zády. Zatímco dříve to bylo pouhým zbožným přáním, díky moderní technologii se tato možnost nabízí všem. Zajímá vás, kdo se pohybuje kolem vašeho domu v době vaší nepřítomnosti nebo kdo k vám chodí na pozemek?

Jistě si řeknete, že pro zjištění přítomnosti lidí na vašem pozemku postačí obyčejná kamera, jste ovšem na omylu, kamery jsou snadno zaznamenatelné a buď se jim lidé vyhnou nebo zvolí metodu, jak se k vám dostat jinou cestou. Nevýhodou běžných kamer je také to, že potřebují stálý zdroj elektrické energie a nemůžete je tak umístit například ke svým pozemkům, které jsou daleko od domu, například ve lese nebo na konci zahrady.

Řešení prostřednictvím fotopasti

bunaty lcdPod pojmem fotopast si možná představíte populární technologii přírodovědců, jste velmi blízko. Fotopasti jsou drobné a nenápadné přístroje, které dokáží naprosto kdekoliv tiše vyčkávat a pořídit fotografie každého, kdo k vám vkročí na pozemek. Nemusí se jednat pouze o lidi, ale třeba také o zvířata, pokud k vám zavítá divoké prase, zajíc, vysoká zvěř nebo třeba i kuna, fotopast ji zaznamená.

Čím se fotopasti vyznačují

Moderní fotopasti mají velmi rychlé reakce a cokoliv vyfotí nebo natočí ve zlomku sekundy, je tedy vyloučené, že by jim cokoliv uniklo. Veškeré fotografie jsou ve vysokém rozlišení, což je obrovská výhoda, pokud k vám zavítá třeba zloděj. Budete překvapení, kdo všechno k vám chodí na pozemek, ale nebudete mít jistotu, dokud si na pozemek nenainstalujete fotopast.

Browning_range_ops_1Fotopast nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu, funguje 24 hodin denně a reaguje okamžitě. Zaznamenané snímky ukládá na kartu a vy si je můžete následně prohlédnout v samotné fotopasti nebo v počítači. Nejmodernější modely vám zaznamenané snímky dokonce pošlou jako MMS nebo emailem.

Při nákupu fotopastí se zaměřte pouze na kvalitní značky jako jsou BUNATY, BROWNING či Acorn. Fotopast je skvělým přínosem pro každého a umožní vám sledovat vše, co jste doposud jen tak sledovat nemohli.

Další články

Další články autora