Torque 2D engine

Estimated read time 3 min read

2D hry byly skvělými průvodci našich mladých let. Kdo by si nevzpomínal na takové legendy jakými byly Mario, Jack Jazz Rabit nebo Prince of Persia. V posledních letech se obliba 2D, zejména plošinovek, opět vrací a pokud by jste i Vy rádi přispěli svou trochou do tohoto 2D soudku, není pro Vás nic jednoduššího než si stáhnout engine, který je přímo dělaný na tvorbu takovýchto her.

Tím dnešním, který si ukážeme bude Torque 2D engine. Torque 2D engine je vysoce výkoný herní engine, který je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro zkušenější vývojáře. Nabízí velikou spoustu nejrůznějších funkcí, které by jste normálně očekávali u 3D enginu, v Torque 2D engine jsou však převedeny do 2D a tím umožňují vývojáři tvorbu nezaměnitelných projektů. Veškeré výtvory mohou být kompatibilní s Windows, Mac, Xbox 360, Wii či iPhone a hra tak bude schopna oslovit co nejvíce uživatelů všech těchto platforem. Jak již bylo řečeno Torque 2D engine je naprosto intuitivní záležitost, takže jí budou schopni ovládat i naprostí začátečníci.

1
Tento level editor Vám poskytne kompletní sadu WYSIWYG nástrojů pro návrh a editaci hry. Level editor je plně propojen se samotným Torque a umožňuje tak přístup ke všem subsystémům.
Budete tak moci libovolně umisťovat objekty a manipulovat s nimi, ovlivňovat fyziku, Importovat a exportovat libovolně do i z programu, profilovat výkon a dál ladit a upravovat váš výtvor k dokonalosti. Torque 2D engine je velice silný ve vykreslování a jeho výsledky působí až umělecky. Pracuje s API grafikou, která bude pracovat s 99% všech hardwarů.

2

Torque 2D engine umožní také odesílání částí kódu, kdy vytvoříte postavu, určité jí chování a to celé poté odešlete svému kamarádovi, který se například na vývoji hry podílí s Vámi. Tento engine také podporuje síťové prvky hry a je v něm tedy možné vytvářet multiplayery podporované network.Scriptingem.

Jako svůj programovací jazyk používá Torque 2D engine C++, který sváže veškeré prvky projektu do jednoho uceleného výtvoru. Můžete tak propojovat své výtvory s externími C++ objekty. Obsahuje i vestavěný matematický model pro výpočet vektorů a matic. Samotná fyzika poté umožňuje použít setrvačnost, lineární či úhlovou rychlost, tření, tlumení a další fyzikální vlastnosti díky nimž bude pohyb ve hře opravdu reálný.

O enginu jsme Torque jsme vám již jednou psali, jednalo se o 3D engine, pokud máte zájem o 3D hry, tak se mrkněte na náš starší článek, níže.

23


Pokud tedy stále váháte jaký editor pro tvorbu své hry použít, již nemusíte. Torque 2D engine je program určený přesně pro Vás. Můžete se na něj vždy spolehnout a očekávat od něj jen ty nejlepší výsledky. Stáhnětě si ho zdarma.

 
downloads241icons36

 

(80 MB)

Další články

Další články autora