TreeGenerator a Easy Tree Generator jsou snadné nástroje pro tvorbu vegetace do hry

Estimated read time 4 min read

TreeGenerator a Easy Tree Generator jsou užitečné programy, který ocení uživatelé, kteří potřebují vytvořit vegetaci do hry, resp. vkládat objekty s vegetací. Jedná se ovšem o nástroj pro začínající a mírně pokročilé vývojáře, pokud umíte modelovat v Blenderu, tak je vhodnější. Pokud ale hledáte jednoduchý program, tak zde je možné vytvořenou vegetaci rovnou exportovat do formátu 3DS a dalších.

TreeGenerator slouží k vytvoření 3D polygonálních stromů. Nabízí velmi jednoduché prostředí, po instalaci je prakticky možné okamžitě začít vytvářet, zpočátku se zobrazí model stromu, který se upravuje. Uživatel si může volit jednotlivé parametry a ty upravovat. Mezi základní parametry patří výška stromu, šířka, jeho detail, členitost a v neposlední řadě počet větví. Vše se reguluje posuvným tlačítkem. Dále se nastavují textury, na výběr je z několika textur kůry i listí, u listí je na výběr i jeho množství na větvích, u kůry se volí mezi smrkem, borovicí, dubem a dalšími.

Ukázka programu TreeGenerator

Pochopitelně se nejedná o nejlepší jednoduchý program pro tvorbu vegetace do her, na internetu lze nalézt podobných programů více, které jsou funkcemi podobné nebo i lepší. Jednoduché ovládání i export zvládne každý. Hotové stromy je možné uložit jako projekt, jako screenshot nebo jako hotový model ve formátu 3DS, DXF a OBJ. Níže se můžete podívat na ukázkové video, které jsme pro vás připravili.

Vytvoření například jenoho stromuje otázkou maximálně několika minut. Program je ve dvou verzích, níže si můžete stáhnout novější verzi 2.0, která je modernější, ale zdarma je pouze na 30 dní, na oficiálních stránkách je ke stažení i starší verze 1.2, která je zcela zdarma.

         (4.5MB)

Easy Tree Generator je výrazně modernější a svými funkcemi i lepší než TreeGenerator, je ovšem určen pro pokročilejší vývojáře, je zde možné vytvářet nejenom velké množství stromů, ale také jinou vegetaci jako je například křoví atd. Uživatelské rozhraní je velmi příjemné, jednoduché a není problém zde během krátké doby vytvořit 3D polygonální objekty už hotové přímo do hry.

Ukázka tvorby v programu Easy Tree Generator

Profesionalita je zde vidět v jedné funkci, s Easy Tree generátorem můžete udělat takové nádherné věci, jako jsou fyzicky simulované 3D modely vegetace, které interagují s vaším herním prostředím (vítr, déšť, kulky a objekty). Můžete dokonce vytvořit destruktivní strom, který se při kolizi rozpadne. Jedním z největších rysů Easy Tree generátoru je modulární architektura s níž můžete pomocí herního enginu vytvářet celé velké lesy a mnoho dalšího.

Členitá tvorba drobnější vegetace

Podobně jako u TreeGeneratoru, tak i zde se vše upravuje velmi jednoduše, pouze za pomoci zaškrtávání políček a zadáváním hodnot. Tyto dva programy jsou ovšem téměř nesrovnatelné, Easy Tree Generator nabízí mnohem více možností a je určen i do pokročilých 3D her. Samotný program si můžete stáhnout níže.

         (10.5MB)

Další články

Další články autora