Tvorba vlastní 3D FPS hry zcela bez programování se Silent Walk FPS Creator

Estimated read time 4 min read

Tvorba kvalitních 3D FPS her bez znalosti programování je možná díky programu Silent Walk FPS Creator, díky kterému je možné si navrhnout komletně celou hru. V programu je možné vytvářet vlastní scény, postavy, zbraně a navrhnout si vlastní hru zcela podle svých představ bez napsání jediného řádku kódu. Tento program je ke stažení zcela zdarma, můžete si ho stráhnout na konci příspěvku.

Nejedná se pouze o nástroj, ale o komlexní herní prostředí, ke spuštění hotových her není třeba žádného dodatečného softwaru. Skutečnost, že pro vytvořní kvalitní hry není nutné znát programování dává šanci mnoha uživatelům, aby se z nich stali kvalitní vývojáři. Vše co uživatel vytvoří je kompletně zasazeno do kódu, ze kterého se stane celistvý spustitelný soubor. Hotové hry je totiž možné prodávat a vydělávat na nich i velmi pěkné peníze.

Ve videu, výše, můžete vidět, že vytvoření terénu či budov je otázkou řádově několika minut. Ačkoliv je tvorba her snadná, tak je lepší se držet návodu, ten si můžete stáhnout, společne se hrou, na konci příspěvku.

O tom jak bude hra vypadat rozhodujete jenom Vy
Ve hře lze nastavit i libovolné efekty

Silent Walk FPS Creator nabízí:

 • plný 3D editor
 • možnost integrace modelů z 3DS, X a B3D
 • kvalitní texturování a mapování
 • 3D zvuky a hudba (MP3, OGG, WAV, XM)
 • možnost mnoha vrstev
 • předdefinování a UV mapování statických prvků
 • systém automatického přichycování a ořezávání
 • předdefinovaná umělá inteligence nepřátel
 • přizpůsobitelné HUD
 • animované pohyby zbraně
 • šifrované zdroje
Prostředí může být propracované až do posledního detailu

Silent Walk přichází s velmi jednoduchým herním 3D editorem. Jsou tam zdi, teleporty, hlavní objekty, budovy, světla, nepřátelé a další. Po instalaci můžete okamžitě začít s budováním vaší hry. Stačí když zvolíte ikonu reprezentující prvek, který chcete do hry umístit a následně místo kam bude vložen.
Silent Walk je WYSIWYG editor. Můžete vidět všechny objekty a další věci přesně tak, jak budou vypadat ve finální hře. S použitím přátelského průvodce můžete kdykoliv změnit jakýkoukoliv věc ve hře. Můžete se pohybovat s kamerou po celé scéně a pohlížet na ní ze všech možných úhlů. Jednotlivé objekty si můžete přibližovat, oddalovat a pohybovat s kamerou jak budete chtít.
Světla jsou také přizpůsobena reálnému času, můžete to otestovat s různými objekty za různých světelných podmínek. Použití dynamických světel vytváří ve hře velké efekty.

Ukázka vkládání zvuků do hry

Můžete zde nalézt také přehledný editor pro tvorbu zbraní, můžete měnit její pozici u hráče a také editovat její vlastnosti. Hráč může například jít a sebrat zbraň, která se mu následně zobrazí jako zbraň, kterou bude držet. U zbraní lze nastavovat mnoho věcí od efektů střelby po efekt nabíjení a mnoho dalšího. Ve hře lze nastavit celkem dva typy zbraní, střelné a chladné.

Během tvorby hry bude zapotřebí velké mnžství textur, ty si buď můžete vytvořit v grafickém editoru nebo využít těch, které program nabízí ve své knihovně textur.

Pamatujte si, nepotřebujete žádné programování, skvělou hru vytvoříte i bez použití jakéhokoliv vlastního kódu či skriptu. Program Silent Walk si můžete stáhnout níže, také si níže můžete stáhnout návod na tvorbu, který vám vaši práci výrazně usnadní. Tato verze je sice zdarma, ale existuje i vylepšená verze, které je placená. V základech jsou ale obě verze stejné.

        (8.2MB)

 

 

 

 

(návod)

Další články

Další články autora