Unigine 2 SDK

Estimated read time 3 min read

Pokud hledáte kvalitní engine, ve kterém budete moci vytvářet virtuální reality, simulace, grafické vizualizace, hry, pak byste měli zbystřit. Představujeme vám totiž nástroj, díky kterému můžete všechno výše zmíněné provádět. Stačí si jen vybrat mezi dvěma platformami a pustit se do díla.

Ony platformy mají název Unigine Sim, která je určená především pro odbornou přípravu, vizualizace v reálném čase, virtuální realitu používanou v průmyslu.

Budete tak moci připravit skvělý vizuální návrh či projekt, který zajisté každého osloví.

heaven

Druhou platformou je Unigine Game. Ten je z primárního hlediska určen pro herní vývojáře, kteří chtějí svůj nápad realizovat skrze výkonný nástroj. Budete tak moci vytvářet epické hry, se skvělou grafikou a ještě lepší hratelností. K tomu všemu vám dopomůže podpora síťových klastrů, plná podpora řešení NVIDIA Quadro, podpora 3DOF a 6DoF trackerů.

oilrush_junkship

Určitě oceníte skvělou fyziku enginu, díky které se bude váš nový 3D svět chovat jako realita. Ohromí vás nejen skvělý vzhled, ale také vícevláknové fyzikální moduly, které zvládnou detekci kolizí, využívají nejrůznějších fyzikálních vlastností kloubů a pružin. Nos neohrnete ani nad propracovanou kinematikou, dynamickým ničením objektů a věrohodným chováním například látek a dalších materiálů.

editor

Samotná práce v enginu by se dala nazvat velice jednoduchou a příjemnou. Práce jde od ruky a jen málokdy, a to hlavně při učení s enginem, narazíte na nějaký problém. Pracovat můžete s vestavěným modulem 3D matematiky. Budete schopni svou práci transparentně propojovat s C++ kódem a o chybky při vašem počínání se postará automatický debugger, takže nemusíte mít strach.

docs

Tento engine má také velkou podporu jak od svých vývojářů, tak i od fanoušků. Na nejrůznějších webech tak najdete nejrůznější vylepšení od fanoušků, zároveň se však budete moci těšit z pravidelného updatu ze strany vývojářů tohoto enginu. Samotní vývojáři se také netají tím, že většina vylepšení je tvořena právě na žádost samotných uživatelů, čímž dochází k naprostému vybrušování tohoto enginu do jeho nejdokonalejší podoby.

Pokud tedy hledáte nástroj, ve kterém budete moci vytvářet, co jen si zamanete, určitě Unigine vyzkoušejte. Je kompletně celý k dostání zdarma a nevztahují se na něj žádné licenční poplatky ze strany autorů. A to se vyplatí ne?

Další články

Další články autora