Unikátní hra vytvořená v Enginu Unity3D: Grab and drag

Estimated read time 4 min read
Dnes si představíme skvělý výtvor, který přichází z řad našich čtenářů a sice jde o zábavnou mobilní aplikaci. Hra byla vytvořena v engine Unity3D, verze 4.3, která jako první přidává také nativní podporu pro 2D hry. Samotný tvůrce vám popíše, jak hru vytvořil, může to být pro vás inspirací, jak začít s vlastními hrami. Hru si můžete pochopitelně i stáhnout a zahrát.
Pokud máte zájem začít s vývojem her (především 2D) v Unity, doporučuji začít tutoriály na této stránce: http://www.raywenderlich.com/u/clapollo Autor zde srozumitelně a přehledně provází implementací všech základních komponent, které jsou pro tvorbu 2D her potřeba.
Hra Grab and Drag je vyvíjena zhruba od poloviny srpna tohoto roku. Jedná se o rozsahově spíše menší projekt, vytvoření samotného herního systému ztěžovalo především naprogramování pohybů jazyka ve snaze dosáhnout co nejrealističtějšího efektu. V tomto ohledu se vyplatilo použít funkci seskupování objektů – v Editoru zkrátka přetáhnete jeden herní objekt na druhý, čímž zajistíte, aby se podobjekt (potomek) pohyboval v souřadnicovém systému nadobjektu (rodiče). Pak stačilo vytvořit prázdný objekt (Empty Object) jako pivot, jehož potomkem je samotný jazyk. Jazyk se poté otáčí kolem pivotu a nikoli kolem svého středu.
obrazek
Druhou částí, která zabrala poměrně dlouho dobu, byla integrace sociálních sítí. Pro napojení na Google (kvůli žebříčkům a achievementům) byl využit Google Play Plugin pro Unity (https://github.com/playgameservices/play-games-plugin-for-unity). Napojení na Facebook pak zajistilo standardní Facebook SDK verze 5.1 (https://developers.facebook.com/docs/unity/downloads). Integrace nebyla zcela bez problému, především kvůli nedostatku zkušeností s těmito API. Nakonec ale vše dobře dopadlo.
V současné době je hra k dispozici na stránce https://play.google.com/store/apps/details?id=com.met.GrabandDrag . Vytvořili jsme také komunitu na Facebooku: https://www.facebook.com/grabanddrag . Plánujeme rozšíření hry o 3 další módy, které můžete očekávat v průběhu příštího týdne.
Začínajícím autorům bych rád předal jedno poučení, které jsme si z vývoje hry odnesli: „Pokud chystáte vydat vlastní herní projekt, ujasněte si, jaký bude mít rozsah a kolik času mu chcete věnovat. Rozhodněte se, jestli chcete vytvořit něco dlouhodobého, na čem strávíte několik dalších let (což budování nové značky zpravidla vyžaduje), anebo se chcete třeba jen svézt na aktuálním trendu. Pak ušetříte mnoho práce a peněz s marketingem, neboť trendy již svoje příznivce mají, a Vaši aplikaci si najdou. Ale každý trend jednou skončí, a právě tehdy oceníte značku, kterou jste během let vybudovali.“
Nyní již k samotné hře:

Zatahejte pejska za jazyk v roztomilé hře!

Přemýšleli jste někdy, jaké to je zatahat pejska za jazyk? Nebo nejste filozoficky založeni, a chcete se zkrátka jen odreagovat při noční směně, nudné hodině ve škole nebo nekonečné cestě autobusem či vlakem? Hledají vaše prsty zkrátka něco, čím by se zabavily? Pokud máte navíc rádi roztomilá zvířátka a vlastníte telefon s Androidem, je pro Vás nová hra Grab and Drag jako stvořená!

Princip hry je jednoduchý: Zatáhněte prstem za jazyk! S jazykem si samozřejmě můžete jen hrát, cílem je však zatáhnout za něj co nejrychleji a získat co nejvyšší skóre. Ta pravá zábava přichází, když otevřete žebříček nejlepších hráčů (k dispozici je ve hře, nebo on-line na www.grabanddrag.eu) a zjistíte, že váš kamarád právě získal 1000 bodů a sebral Vám prvenství v žebříčku!

Své dosažené skóre můžete také přímo ze hry sdílet na Facebooku. Buďte ale opatrní, hra je návyková a po několika neúspěšných pokusech o světový rekord už Vás můžou bolet prsty! 

Stáhněte si Grab and Drag na Google Play:

 Stáhnout

 

h

Další články

Další články autora