Unity je profesionální engine pro tvorbu her na všech platformách + stažení

Estimated read time 6 min read

Unity je engine, se kterým lze vytvořit již skutečně profesionální a složité hry, které obsahují interaktivní 3D prostředí a propracovanou fyziku. Kombinace kódu, grafiky a zvuku unožní vytvořit hry, které lze publikovat na všechny platformy, tedy na Web, iOS, Android, Wii, PS3 a Xbox 360. Jedná se o profesionální nástroj, který si můžou vyzkoušet nejen pokročilí vývojáři, ale i začátečníci.

Představujeme Unity 3D
Unity 3D je nový kus technologie, která usiluje o to, aby byl život lepší a jednodušší pro herní vývojáře. Unity je herní engine a vývojářský  nástroj, který umožňuje kreativním lidem vytvářet vysoce kvalitní hry. S pomocí Unity je možné vytvářet hry na tyto platformy: Mac, OSX, Windows, Webové prohlížeče (používající Unity WebPlayer), iPhone, iPad, Android telefony a tablety, Wii, PS3 a Xbox 360.

Unity engine lze použít pro vytváření těchto her: prohlížečové MMOG hry, FPS hry, závodní hry, Real-time, strategie, střílečky z třetího pohledu, RPG hry, Scrollovací hry a mnoho, mnoho dalších. Níže se podívejte na video ukázku práce v Unity.

Podrobné představování Unity 3D enginu by zabralo mnoho času, tak se vám pokusíme představit pouze velmi stručný základ, avšak níže v příspěvku se dostaneme i k podrobným návodům, jedná se totiž o velmi rozsáhlý nástroj, jehož možnosti jsou obrovské.

 Unity zdarma a Unity Pro za peníze, jakým způsobem budete tvořit?

Zpočátku by to chtělo jednoduché rozlišení mezi verzí zdarma a placenou Pro verzí. Verze Unity je mnohem jednodušší a nabízí snadné prostředí pro tvorbu, v případě, že jste profesionální vývojáři, tak zase spíše oceníte Pro verzi, která je sice malinko složitější, ale na druhou stranu nabízí větší množství možností a nástrojů.  Pokud jste v Unity ještě nepracovali, tak samozřejmě doporučuji najdříve stáhnout free verzi Unity, která nabízí kompletní prostředí pro vývoj. Jak již bylo zmíněno, můžete zde vytvářet prakticky všechny důležité a populární žánry, mimochodem Unity je profesionální nástroj sám o sobě a mnoho her, na které koukáte ve výlohách pochází právě z Unity.

Tvorba moderních her v Unity

Za výběr platformy si musíte připlatit

Perfektní vlastností Unity je, že se zde vytvářejí hry pro všechny platformy. Tvorba her na počítač je zcela zdarma, pro vývoj her na jiné platformy se ovšem musí platit. Neuvěřitelnou výhodou je jednoduchost, kdy si jedním kliknutím převedete hru do jakékoliv platformy, například tvorba her na telefon je více nežli snadná a platí se za ni z toho důvodu, že vývojáři moc dobře vědí, že každá vytvořená hra na mobilní telefony Vám vydělá velké množství peněz.

Unity s exportem pro Android a iOS

Ta jedinečná možnost tvorby her na Android stojí 400 dolarů, stejně tolik to stojí i pro iOS nebo pro Flash player. Když se ovšem vytvořená hra nahraje na Android market nebo se použije jako free s umístěnými reklamamy vevnitř, tak zkušení vývojáři dobře ví, že není problém kasírovat 400 dolarů každý týden za hotovou hru, když je kvalitní.

Máme pro vás podrobné návody na tvorbu her v Unity

Snad jste si nemysleli, že to necháme zcela na vás, krůček po krůčku si můžete vytvořit jednoduché i pokročilé hry, od klikaček až po střílečky. Nejedná se o textové návody, ale o několik stovek videonávodů. Věc, bez které se ovšem neobejdete je angličtina, návody jsou pomalu mluvené, takže jim porozumí každý, kdo měl angličtinu alespoň ve škole a navíc je každé kliknutí a každý krok vidět přímo na videu, takže o to je vytvoření hry jednodušší.  O videa s podrobnými návody se postaral tým nadšenců z Walker Boys Studia. V původním plánu bylo, že Vám sem vytvoříme vlastní návody, ale chlapci vytvořili několik stovek natolik podrobných videí, že bude nejlepší, když Vás odkážeme přímo na stránky s podrobnými videotutoriály. V tomto případě si může Unity stáhnout úplně kdokoliv a vytvořit si pokročilou hru. Nuže, níže je odkaz.

Návody by Vám měli pomoci jednoduše vytvořit složité hry, jejichž tvorba by byla bez těchto návodů pro většinu uživatelů prakticky nemožná.

Možnost tvorby vysoce kvalitních her

Jestliže jste jednotlivec, tedy začínající vývojář, tak není problém začít s jednoduššími hrami, pokud jste ovšem tým a máte skupinu vývojářů, tak je možné amatérsky vytvořit zcela profesionální hru. Tento trend je velmi populární, ale bohužel vývojářů je málo. Po zralé úvaze a vytvoření několika jednoduchých her bych tvorbu složitějšího kousku určitě doporučil, nejen kvůli penězům, ale také kvůli úžasnému pocitu a následné popularitě, která je s tvorbou spojena. Mnoho uživatelů začínalo vytvářet jednoduché věci než dali dohromady vlastní studio. Je tu velká příležitost pro všechny. Nebudu to protahovat, Unity si můžete stáhnout níže, pokud budete chtít profi verzi nebo koupit rozšíření pro ostatní platformy, tak navštivte oficiální stránky Unity.

         (509MB)

 

Další články

Další články autora