Je tu další díl naší pravidelné příručky jak se stát herním vývojářem a nezbláznit se z toho. Dnes se podíváme na to, že zkušenosti zde hrají roli, ale naštěstí jsou zde zdroje kde je v poklidu čerpat. Tak se pěkně usaďte a jdeme na to!
Pokud jste ve světě herního vývoj naprostým uchem, doporučujeme na začátku vložit svou důvěru do rukou kamarádu youtuberů. Na YouTube totiž najdete velké množství nejrůznějších komunitních kurzů a tutoriálů, které vám vysvětlí naprosté základy práce s Unity. My osobně doporučujeme Brackeys, který to má vážně v malíku a mimochodem se jedná o i o dánské edukativní studium, v rámci game developingu působícího ve sféře školení programátorů.
Některé z kurzů jsou volně dostupně a prostřednictvím nich a svého počítače si můžete v naprostém klidu zkusit vytvořit třeba survival střílečku a seznámit se s tvorbou 2D napříč různých platforem. Doporučujeme také naučit se základy C#. Zároveň také nedoporučujeme používání cracklé verze z torrentu, u kterých může nastat nefungování nejrůznějších mechanismů v programování, což může dát celé vaší práce stopku. To se může projevit například špatně vygenerovaným nastavením po zadání určitého kódu, nebo jeho špatné fungování.
Je nutné si uvědomit, že práce i s virtuálním učitelem bude vyžadovat čas. Budete muset neustále zkoušet a opravovat a celý projekt zabere několik týdnů i měsíců. Je tedy důležité si celou časovou investici dobře rozmyslet. Pokud však se zaťatými zuby setrváte a prokoušete se horou tlačítek, příkazů, geometrických tvarů a především obrovským množstvím kódů, nebude pak pro vás problém naprogramovat jednodušší hry. Navíc máte dobrou příležitost přeměnit váš koníček na práci, protože české společnosti jako Warhorse, nebo Bohemi Interactiv neustále hledají nové kolegy programátory a designéry, kteří za to umí opravdu vzít.