Universal Fighting Engine

Estimated read time 3 min read

Možná jste v mládí také nejraději zasedali u svého PSka k hrám jako byl Tekken, nebo Mortall Kombat a tato vášeň k podobnému typu her ve Vás zůstala až do dnešních let. Možná že se u Vás v průběhu času zrodila i vášeň pro vývoj svých vlastních her.

Pokud Vám obě záliby nejsou cizí, zkuste je spojit v jednu jedinou a navrhnout hru plnou akce dynamiky a efektních komb v podobě dobře navržené „mlátičky“. Program, který si nyní představíme bude pro vývoj takovéto hry perfektním nástrojem.

 

Řeč je zde o Universal fighting engine, který je určený pro všechny vývojáře, kteří se nebojí výzev a potrpí si na detailním a přesně sladěném výsledku svého snažení. Asi každý, kdo kdy vytvářel hru s tak dynamickými a na přesné zpracování náročnými prvky hratelnosti ví, že to není nic jednoduchého. Bojové hry velmi pečlivě lpí na detailech a jejich herní rovnováha a samotný herní rámec jsou věcí opravdu složitou. Dalším velmi složitým problém je specifická fyzika, která se v těchto hrách objevuje, stejně tak jako hitbox systém. S tímto vším však Universal fighting engine vychází svému uživateli maximálně vstříc a snaží se minimalizovat náročnost vytváření takovýchto prvků hry.

1

Universal fighting engine pracuje s 2.5D grafikou a může se pyšnit velmi přizpůsobitelným zdrojovým kódováním a snadno použitelnými nástroji, které jsou podobné těm, které využívá například Capcom či Neather Real. Obsahuje tak nástroje jako je speciální provedení moove systému, který společně s propracovaným kombo systémem, dávají postavám plynulé a velmi realistické pohyby. Ty ještě více umocňují nástroje, které umožňují do nejmenšího detailu promakat hitbox systém.

2

Tento engine plně podporuje přidávání GUI skriptů, díky nimž budete moci do hry přidávat výtvory třetích stran herního průmyslu. Samotný engine v sobě obsahuje více jak 40 předem nascriptovaných animací a balík zvukových efektů, kterými můžete, ale také nemusíte, svůj výtvor obohatit. Program taktéž umožňuje nejrozličnější hrátky s herní kamerou a vytváření animací všeho druhu. Pro skvělý zážitek z samotné hratelnosti hry je v Universal fighting enginu obsažen i film moove editor, nebo editor vizuálního datového rámce pro aktivní využití snímků.

3

Pokud chcete připomenout nejen sobě, ale i dalším hráčům staré dobré časy, kdy zuby lítaly vzduchem a kopání do rozkroku nebylo tabu, je Universal fighting engine nástroj přesně pro Vás.

4

Pokud si chcete engine stáhnout a vytvořit si vlastní bojové hry, tak nejdříve budete potřebovat engine Unity – odkaz ke stžení – Unity, na kterém následně tento engine poběží. Bohužel je to velmi žádaný engine, ale ne tak drahý, základní verze stojí 55 dolarů. Pokud vás to i přesto zaujalo, tak si ho můžete níže zakoupit.

icons

Další články

Další články autora