V-play engine

Estimated read time 3 min read

Masově se rozšiřující obliba chytrých telefonů je jednou z možností jak s využitím trochu šikovnosti, nápaditosti a štěstí založit velice prosperující podnik. Ptáte sejak? Uživatelé si chytré mobilní telefony pořizují zejména pro možnost využití nejrůznějších aplikací, které jim nabízejí celou řadu pomůcek v každodenním životě.

Veliká spousta těchto uživatelů však tyto telefony využívá i k zábavě a zkracování dlouhé chvíle, v podobě hraní her určených právě pro platformy Android, iOS a Symbian. A právě vývojem takovýchto her se mladí a úspěšní vývojáři dovedou celkem snadno uživit. Jak na to? Není to nic těžkého. První musí být nápad. Zkrátka vymyslet něco co lidi nadchne, k čemu se budou rádi vracet a co je zabaví na dlouhé hodiny. No a pokud již máte něco takového vymyšlené stačí již jen svůj projekt svěřit do rukou šikovného enginu, který přetaví vaše knowhow na něco vizuálně hmatatelného.

v-play engine
Jedním z nástrojů, který může pomoci je i engine pro vývoj her pro platformy Android, iOS a Symbian, V-play engine. Tento engine je vysoce produktivní díky zabudovanému toolchainu, který nabízí i propojení se sociálními sítěmi a možnosti využívání zpoplatněných služeb. Tento šikovný engine poskytuje nástroje, které umožňují uživateli vytvářet hry využívající funkci dvou displejů, pohybování se ve více rozlišeních, animací částic, fyziku, multitouch a systém pro vývoj více her naráz, díky čemuž ušetříte spoustu času.


Díky nástroji Single Codebase můžete používat stejný zdrojový kód hry pro všechny platformy, se kterými je takto engine schopen komunikovat. Těmi jsou: Androis, iOS, Symbian, MeeGo, ale také desktopové aplikace na Windows, Mac OS X a Linux. Stačí pouze jediné kliknutí a Váš výtvor se převede do podoby v požadované platformě, díky čemuž budete moci rychle operovat s nastavenými daty a údaji.

Snadná editace levelů
Snadná editace levelů

Díky profesionálnímu toolchainu je může jednoduše propojovat engine s Qt Creatorem IDE, GUI designérem, debugger profilem a doplňovat kódy a integrovat dokumenty pro V-play komponent.  Další vychytávkou je i vestavěný editor úrovní, díky kterému budete moci budovat prostředí Vaší hry mnohem efektivněji v menším časovém úseku.
Nejen tyto, ale spousty a spousty dalších šikovných pomůcek přináší tento editor svým uživatelům. Proto je ho velmi vhodné stáhnout a vyzkoušet na vlastní kůži a možná se díky němu přiblížit vysněným profitům z toho co Vás baví.

Tvorba celé hry je snadná
Tvorba celé hry je snadná

Engine je sice placený, ale můžete si ho zdarma vyzkoušet. Pokud myslíte vývoj her v Androidu a iOS opravdu vážně, tak bude těch pár dolarů za engine jen základní vstupné pro vaší úspěšnou tvorbu.

Domovská stránka enginuStažení enginu

Další články

Další články autora