Vlastní RPG? Není problém!

Estimated read time 3 min read

Chcete mít na svém kontě úspěšně dokončených projektů také jeden z žánru RPG, který umožňuje hráči maximální volnost, benevolenci rozhodování a díky tomu i větší obsahovou náročnost? Pak si budete muset vybrat správný engine, který vám s tvorbou tohoto díla pomůže. A jedním takovým je i RPG Maker VX.

RPD se již dlouhodobě řadí mezi nejoblíbenější žánr, který velkým studiím vydělává obrovské sumy. Ty nejznámější hry se nesou právě ve stylu RPG a to ať již mluvíme o online hrách, viz například světoznámé World of Warcraft, nebo single player hry, z nichž nejznámější je v posledních dnes třetí díl úspěšné série Zaklínač. Zkrátka RPG je TOP a dají se v něm snad nejlépe realizovat velké věci, které si autor zamane.

screenshot-rpg-maker-vx-01

Pokud tedy se i vy sami chcete do žánru RPG pustit, nic vám v tom nebrání. Důležité je však najít engine, na kterém vaše hra pojede a ve kterém se vám bude skvěle vytvářet. Velmi záleží na tom, jak jste ve vývoji her zběhlí a jestli se jedná o vaše první RPG, nebo jste již zkušený RPG střelec, s mnoha zářezy na pažbě. Pokud pro vás však platí spíše první případ, určitě vám doporučujeme vyzkoušet RPG Maker VX.

screenshot-rpg-maker-vx-02

Jedná se o skvělý engine, který je určený pro začátečníky v tomto oboru. Nepřináší vám sice možnost tvořit projekty typu Skyrim či již zmiňovaný zaklínač, ale popravdě práce na takovýchto projektech zabere dlouhé měsíce zkušeným vývojářům největších společností, takže je potřeba držet se při zemi a začít od základu.

screenshot-rpg-maker-vx-04

Budete tak tedy vytvářet plnohodnotné světy v lehce postarší grafice, které vám však nabídnou tvorbu všeho možného, čekaného i překvapivého. Tvorba je snadná, stačí pouze nahlédnout do GUI databáze, ve které na vás budou čekat padouši, hrdinové, předměty, magie, zbraně a bájní tvorové. Celá tvorba hry probíhá procesem point and click, takže se obejdete i bez složitého programování v neznámých jazycích.

screenshot-rpg-maker-vx-06

Verze VX si bere ze své starší sestry, která nesla označení XP jen to nejlepší. Umožní tak tvůrci maximálně rychle a maximálně v klidu vytvořit přesně to co potřebují. A pokud narazíte na část tvorby, se kterou si zkrátka nevíte rady. Stačí se jen podívat na internetové stránky toho enginu, kde najdete celou škálu již předem vytvořených výtvorů od hudební počiny, až po nejrůznější grafické výtvory.

screenshot-rpg-maker-vx-07

Jak je vidno PRG Maker VX je tou nejlepší volbou do začátku nového dobrodružství, které se může zhmotnit i na vaší obrazovce. Tak na nic nečekejte a pusťte se směle do toho.

Další články

Další články autora