Vybíráme záložní baterie: Jaké modely se vyplatí?

Estimated read time 3 min read

Záložní baterie patří mezi jedny z nejprodávanějších elektronických produktů současnosti a důvod jejich popularity je poměrně jasný. Jelikož si většina z nás nedovede bez telefonu, tabletu či notebooku, svůj život ani představit, potřebujeme být neustále v blízkosti zásuvky, abychom mohli své přístroje kdykoliv nabít.

Ne vždy je ovšem možnost nabití k dispozici, může to být například o dovolené, když cestujeme. S blížícím se létem se blíží i častější cestování a pokud chcete mít neustále k dispozici zdroj elektrické energie, záložní baterie vám umožní dostatek energie pro provoz vaší elektroniky.

Podle jakých parametrů vybírat

Externí baterie není vhodné vybírat jen tak bez rozmyslu, ale je vhodné se řídit důležitými kritérii. Tím nejdůležitějším je kapacita baterie a také cena. Ideální koeficient poměru ceny a kapacity by pak měl být rozhodující. Jsou tu ovšem i další faktory, které mohou být podstatné, je to například rozměr a design. Jelikož se záložní baterie bere nejčastěji na cesty, je zde požadavek, aby byla co nejmenší a nejlehčí.

a

Moderní modely disponují velmi vzhledným designem, se kterým se samotná baterie často stává i dekorací. Velmi důležitá je přítomnost displeje, který vás bude informovat o důležitých informacích, tedy zejména o stavu nabití, abyste věděli, kolik přístrojů s ní ještě nabijete. Pokud chcete vybrat výhodně, zapomeňte na známé značky, u nich se za samotný brand velmi připlácí a vhodnější je sáhnout po výrobcích, kteří dokáží za menší cenu nabídnout mnohem více.

Tip na ideální záložní baterii

Podle nabídek na internetu jsme pro vás vybrali 2 favority, které nás zaujaly po všech stránkách, hodnotili jsme zejména poměr kapacity, ceny a také rozměrů a přehlednosti.

Nejvíce nás zaujal model PINENG PN-920. Ten nabízí celkovou kapacitu neuvěřitelných 20000 mAh a přitom je na trhu jedním z nejlevnějších. Disponuje moderním designem, kompaktními rozměry a přehledným LCD displejem.

Dále nás velmi zaujaly produkty značky DOCA, konkrétně model DOCA D566B. Ten nabízí sice menší kapacitu 13000 mAh, ale zato je velmi levný a svými rozměry ho snadno schováte i v kapse.

Pokud hledáte power banky, doufáme, že vám naše srovnání pomohlo a vyberete si model, který se vám postará o spokojenost.

Další články

Další články autora