Výhody domácího odvlhčovače

Estimated read time 3 min read

Pomocí domácího odvlhčovače vzduchu od firmy Remko se zbavíte vlhkosti v domě, bytě, kanceláři, skladu a v jiných menších protorech rychle, efektivně a jednou provždy. Navíc se během provozu odvlhčovače krásně vyčistí vzduch v dané místnosti. Domácí odvlhčovače spolehlivě fungují i při nízkých teplotách, takže například v zimě můžete účinně odvlhčovat interiér i bez otevírání oken.

Princip odvlhčovače

Domácí odvlhčovač funguje na stejném principu jako jakýkoliv jiný odvlhčovač včetně profesionálních, které jsou určeny pro velké prostory. Ovšem i domácí odvlhčovače dokáží rychle a účinně vysušit místnost o rozloze až do 50 čtverečních metrů. Technologie těchto přístrojů je založena na zabudovaném ventilátoru vhánějícímu vlhký vzduch přes výparník a jeho zchlazování pod rosný bod. Vzniká tak pára, která se v odvlhčovači oddělí a v podobě kondenzátu pak odtéká do jímací nádoby, nebo lze kondenzát odvádět pomocí hadičky mimo místnost.

odvlhcovace-obec

Přednosti odvlhčovačů Remko

RKB31_ETF320-600x600Odvlhčovače společnosti Remko mají moderní elegantní design, nízkou hmotnost, ale zároveň robustní plášť, takže se snadno přemísťují z místnosti do místnosti bez rizika poškození. To platí především u mobilních domácích odvlhčovačů.

Efektivnost domácích odvlhčovačů výrobce Remko je v řádu desítek procent, jelikož vás za velmi krátkou dobu a při nízké spotřebě elektrické energie zbaví veškeré nepříjemné vlhkosti v domácnosti. Domácí odvlhčovač má i druhý efekt, kterým je dokonalé vyčištění vzduchu v místnosti při jeho provozu, bez nutnosti větrání, což oceníte zejména při chladném počasí.

RKB31_ASF100-600x600Profesionální přístroje zvládají bez problémů a při nízké spotřebě i 24 hodinový provoz. Díky vysokému výkonu jsou vhodné i do náročných podmínek, které se vyskytují na stavbách, ve sklepech, skladech a podobných prostorách. Velmi účinné jsou také odvlhčovače určené pro bazény do 40m2, které lze nainstalovat přímo do místnosti s bazénem nebo do prostoru vedle této místnosti, pokud chcete mít zaručen nenápadný a tichý provoz.

Další články

Další články autora