Vývoj hry? Běh na dlouhou trať!

Estimated read time 3 min read

Tvorba hry je věci, která je neskutečně zábavná, ovšem zabere vám také velké množství času. Abyste byli schopni vytvořit skutečně kvalitní hru, je zapotřebí vyhradit si na ní opravdu mnoho chvil, popřípadě najít co nejschopnější tým vývojářů.

Vývoj her je skutečně běh na dlouhou trať. Vemte si jen kolik lidí zaměstnávají nejrůznější studia, a vývoj hry jim i tak trvá neskutečně dlouho. Příkladem nám může být studio War Horse pod vedením Daniela Vávry, které momentálně pracuje na hře Kingdom Come, a které datum jejího vydání neustále posouvá a to již celý jeden rok. Toto studio zaměstnává obrovské množství lidí, které na hře pracují dennodenně.

Příklad to ovšem není moc dobrý z toho hlediska, že Kingdom Come je skutečně obrovským projektem, který nemá u nás obdoby a který si zakládá na naprosté dokonalosti. Vy samozřejmě můžete začít s mnohem více skromnějším projektem, ale i u něj počítejte s tím, že si ukrojí kus vašeho života.

Pokud k tomu nehodláte přistoupit, budete si muset nalézt osoby, které budou chtít vám s vaším projektem pomoci. Tím se bude krátit čas na vývoj o polovinu. Zároveň však musíte počítat s tím, že pro vás budou další osoby představovat jen náklady. Jen těžko to pro vás bude někdo chtít dělat zadarmo. Proto mu budete muset za jeho práci platit. Je tu však ještě jiná možnost a to dělení zisku z projektu. Pokud to myslíte s vývojem skutečně vážně, můžete projekt ve finální podobě zkusit prodat. K tomu existuje celá řada nejrůznějších služeb, mezi kterými je neznámější Steam.

Pokud bude váš projekt úspěšný, můžete očekávat zisk. Ovšem aby byl zisk, musí být i investice. Peníze na ně můžete sehnat například pomocí nejrůznějších startovačů, kdy vám přispějí samotní lidé. Rozhodně si však na projekt nepůjčujte, pokud máte minimum zkušeností. Mohli byste totiž nepříjemně narazit.

Další články

Další články autora