Xash3D Engine: Half Life mánie

Estimated read time 3 min read

Pokud patříte mezi fanoušky série Half-Life série, pak je právě pro vás určen tento engine, díky kterému budete schopni vytvářet, či dovést k úplné dokonalosti všechny single player módy. Pomůže vám tak s jejich absolutní kompabilitou se samotnou hrou a váš scénář tak může být konečně plně zrealizován.


Některé vytvořené módy mohou bojovat s kompabilitou, díky velkým změnám či nestabilním součástem Gould Source enginu. Změny však můžete provádět i v multiplayeru. Hned na začátku je však nutno prozradit, že tento engine ještě není zcela dotažen do konečné podoby. Proto se může stávat, že některé nově zavedené prvky nebudou fungovat, popřípadě budou fungovat jako na Golden Source enginu. Multiplayer tohoto enginu pak bude fungovat v místní, či síťové hře, ale některé funkce budou opět běžet zrovna jako v Golden Source enginu.stažený soubor (3)

My vám nyní přinášíme seznam změn, které s sebou tento engine přináší a o které budete moci své stávající herní zážitky obohatit.
V první řadě se budeme moci těšit na realističtější osvětlení. To doznalo změny díky tomu, že se osvětlení nyní generuje přímo z rendereru a bere v úvahu kompletně všechny druhy osvětlení, včetně světelných vlastností ve spojitosti s osobou, dynamické osvětlení atd.stažený soubor (1)

Novinkou je také podpora nového generování patchů. Tato technologie umožňuje načítání z externího souboru .ent skriptu. Tento skript může být generován externí aplikací či zařízením. Při samotném vytváření pak jen stačí zadat příkaz entpatch a bude ihned vytvořen nový subjekt.

Xash3D podporuje také mnoho nových mapových formátů. Mezi ně patří například Quake 1, Hal-Life.
Velkou výhodou je také kontrola CHANGELEVELu. Před každým přepnutím na další mapu bude Xash 3D analyzovat svůj stav a rozhodne, zda je možné CHANGELEVEL postup. V případě chyby pak bude developer hlásit problém a CHANGELEVEL bude přerušen. c1a00004

Toto je jen krátký výčet toho, co tento nový, avšak stále ještě nedokončený engine přináší. Pokud tedy patříte mezi Half-Life nadšence, nenechte si tento jedinečný projekt ujít a pozvednout tak své vlastní výtvory na vyšší úroveň!

Další články

Další články autora