Xbox Scarlett se blíží! Bude se jí dařit?

Estimated read time 2 min read

Xbox měl ve své poslední generaci poměrně velké problémy. Jeho prodeje za konkurencí od Sony značně zaostávaly a nedařilo se ani v prodejích exklusivním titulům. Bude na tom novinka jménem Scarlet lépe?

Game Pass

Scarlett se dostává do vývoje a chce se poučit z chyb Xboxu One. Tím prvním poučením je Game Pass. V tom chce Microsoft pokračovat i nadále, protože za 10 dolarů měsíčně máte k dispozici obrovskou knihovnu s tituly. Pokud se rozhodne nikterak s cenou nemanipulovat, mohlo by se jednat o jeden z nejvýznamnějších prvků v celém konzolovém souboji.

Exklusivity

S tím také souvisí exklusivity, kterých na Xbox One vycházelo žalostně málo a zatímco Sony chrlil jeden zajímavý titul za druhým, Xbox občas vydal něco, co spadalo spíše do herního průměru. Již nyní by měl však na zlepšení výrazně pracovat a tuto chybu napravit. Jedná totiž hned s několika významnými vývojářskými studii, které by mu měli vytvořit unikátní hry, které si budou chtít hráči rozhodně zahrát.

První

Scarlett zároveň bude na trhu jako první. Microsoft o konzoli již otevřeně mluví a má za sebou i několik testů. Na trh by měly dorazit rozdílné výkonnostní verze, a pokud bude rozpětí data vydání mezi konzolemi od Sony a Microsoftu dostatečně velké, mohlo by to hrát Microsoftu do karet.

Kompabilita

A v neposlední řadě získává Microsoft plusové bodíky i za možnost hrát starší hry na nejnovějším hardwaru. Logické by však bylo, i kdyby tuto možnost svým hráčům nabídlo také Sony, které má momentálně hráčskou základnu širší a při výběru by rozhodně mělo na vrch. Uvidíme komu se tedy bude dařit lépe.

Další články

Další články autora