Free songs
Domů / HLAVNÍ TVORBA HER / Xbox Scarlett se blíží! Bude se jí dařit?
Xbox Scarlett se blíží! Bude se jí dařit?

Xbox Scarlett se blíží! Bude se jí dařit?

Xbox měl ve své poslední generaci poměrně velké problémy. Jeho prodeje za konkurencí od Sony značně zaostávaly a nedařilo se ani v prodejích exklusivním titulům. Bude na tom novinka jménem Scarlet lépe?

Game Pass

Scarlett se dostává do vývoje a chce se poučit z chyb Xboxu One. Tím prvním poučením je Game Pass. V tom chce Microsoft pokračovat i nadále, protože za 10 dolarů měsíčně máte k dispozici obrovskou knihovnu s tituly. Pokud se rozhodne nikterak s cenou nemanipulovat, mohlo by se jednat o jeden z nejvýznamnějších prvků v celém konzolovém souboji.

Exklusivity

S tím také souvisí exklusivity, kterých na Xbox One vycházelo žalostně málo a zatímco Sony chrlil jeden zajímavý titul za druhým, Xbox občas vydal něco, co spadalo spíše do herního průměru. Již nyní by měl však na zlepšení výrazně pracovat a tuto chybu napravit. Jedná totiž hned s několika významnými vývojářskými studii, které by mu měli vytvořit unikátní hry, které si budou chtít hráči rozhodně zahrát.

První

Scarlett zároveň bude na trhu jako první. Microsoft o konzoli již otevřeně mluví a má za sebou i několik testů. Na trh by měly dorazit rozdílné výkonnostní verze, a pokud bude rozpětí data vydání mezi konzolemi od Sony a Microsoftu dostatečně velké, mohlo by to hrát Microsoftu do karet.

Kompabilita

A v neposlední řadě získává Microsoft plusové bodíky i za možnost hrát starší hry na nejnovějším hardwaru. Logické by však bylo, i kdyby tuto možnost svým hráčům nabídlo také Sony, které má momentálně hráčskou základnu širší a při výběru by rozhodně mělo na vrch. Uvidíme komu se tedy bude dařit lépe.

O Vojtěch Sedláček

Nahoru