Začněte s hledáním práce na jobimi.cz

Estimated read time 2 min read

Najít si novu práci je velké rozhodnutí, ze kterého mají mnozí strach. Právě strach a nejistota často nutí zaměstnance setrvávat na pracovních pozicích, které jim z mnoha důvodů nevyhovují. Pracovní trh nabízí velké pracovní příležitost v mnoha oborech, od řemeslných až po odborné. Nebuďte v práci, kde vám neplatí přesčasy, kam musíte daleko dojíždět, nemáte žádné benefity nebo vás špatně platí. Otevřete server jobimi.cz a vyberte si práci naplňující vaše očekávání. Práce snů čeká na každého.

Bez řádného CV se na pohovor nedostanete

Když vás při prohlížení pracovního portálu jobimi.cz zaujme jakákoliv pracovní pozice, například asistentka práce Praha, můžete kliknout na část „odpovědět na inzerát“. Odpovědí se samozřejmě myslí odeslání strukturovaného životopisu (CV), popřípadě motivačního dopisu.

Mnoho uchazečů o zaměstnání dělá jednu základní chybu, odesílá všem potencionálním zaměstnavatelům totožný životopis. Všichni jsme zvyklí obměňovat a přizpůsobovat motivační dopisy a životopis se v té chvíli tak trochu zapomíná.

Každý náborář stráví nad vaším životopisem jen několik vteřin, uveďte kritéria, která ho zaujmou. Přizpůsobte žádosti o práci i svůj životopis, zdůrazněte, že máte kurz prodejních dovedností a délku své praxe v oboru, pokud se hlásíte na místo obchodního zástupce; kurz háčkování vymažte.

V motivačním dopisu se nebojte být osobnější

Na internetu naleznete mnoho neosobních předloh motivačních dopisů. Ačkoli se jim technicky nedá nic vytknout, jsou neosobní. Fakta máte uvedená již v CV, motivační dopis často rozhoduje ve chvíli, kdy se sejde více kandidátů se stejnými zkušenostmi. Napište důvod, proč chcete v dané firmě pracovat, proč vás práce Zlín zaujala. Líbí se vám jejich produkty, firemní politika, chodíte k nim nakupovat. Zmiňte to ve svém motivačním dopise.

 

Další články

Další články autora