Založení společnosti je lehčí, než kdy dříve

Estimated read time 3 min read

Zásadní obrat v životě a úplný převrat v kariéře každého člověka nastane, pokud se rozhodne vzít osud do vlastních rukou a založit si svou vlastní firmu. Skončí období závislosti na pracovním poměru, na nadřízených, na obavách z propuštění apd. Založením vlastní firmy se stanete nezávislí a převezmete odpovědnost jenom sami za sebe, případně za vaše zaměstnance.

personal-791366_960_720V minulosti představoval tento krok značnou administrativní náročnost, běhání po úřadech a psychické vypětí. Na to vše můžete zapomenout, pokud svěříte všechny úkony společnosti, která za vás vyřídí vše od podání žádosti až po zápis do obchodního rejstříku. Navíc můžete vše vyřídit online v pohodlí svého domova. Zatímco za vás společnost bude vše vyřizovat, což trvá zhruba dva týdny, můžete se věnovat budování struktury své nové firmy, případně jednání s obchodními partnery či hledání spolupracovníků. Vaším jediným úkolem při založení firmy bude vymyslet její název.

Jak to provést

Na příslušných webových stránkách vyplníte online formulář. Uhradíte částku 12.222 Kč, za kterou za vás odborníci specializované firmy učiní veškeré potřebné úkony. Jelikož nejobvyklejší formou podnikání nejen u nás je společnost s ručením omezeným, můžete i vy zvolit tuto variantu. Po provedení těchto základních úkonů obdržíte od firmy pokyny, podle kterých ji zašlete potřebné doklady a dokumenty nezbytné pro vyřízení formalit souvisejících s podáním žádosti o založení s.r.o. Pak už jen počkáte zmíněné dva týdny, až vám bude zaslán výpis z obchodního rejstříku. Tento moment bude zásadní pro zahájení vašeho podnikání, neboť výpis z obchodního rejstříku je hlavním dokladem osvědčujícím vaši oprávněnost podnikat.

business-card-427513_960_720

Co tedy za vás firma vykoná?

Specializovaná firma Clever galaxy se zaměřuje na zakládání nových společností a vedle toho je také jedním z největších poskytovatelů sídel společností v Praze a Brně. Výhodou pro žadatele o založení vlastní firmy je, že všechny úkony jsou prováděny korespondenčně. Zájemce uhradí částku 12.222 Kč, za kterou firma provede všechny potřebné kroky včetně zaplacení poplatků na úřadech, kolků na návrh na zápis do rejstříku, notářského poplatku a dokonce i složení základního kapitálu.

Další články

Další články autora