Kontakt

Kontaktovat nás můžete na emailu – eshop@infofila.cz 

Vedoucí redaktor – Zdeněk Jindra

Už jste si někdy listovali herním časopisem a říkali si jaké by to asi bylo vytvořit si vlastní hru? Jak je to asi těžké? Herní průmysl není založen na hromadě programátorů, kteří ve dne v noci složitě kódují, ale je založen především na nadšencích, kteří mají kreativní myšlení, dobré nápady a mají chuť tvořit něco nového.

Rád bych se vrátil k předchozí otázce a jednoduše na ni odpověděl, pokud jste kreativní člověk, tak pro vás bude tvorba her zábavou, koníčkem, prací a pravděpodobně i slušným výdělkem. Tento portál je určen pro úplné začátečníky i profesionály ve svém oboru. Naučíme vás jak vytvořit kvalitní a dobře prodejnou hru během jedné noci a to dokonce bez nutnosti programování, profesionálům ukážeme nejnovější enginy pro pokročilou tvorbu her, které můžeme vidět ve výlohách.

Her je celá řada, 2D hry, 3D hry, textové hry, strategie, RPG, klikací hry, karetní hry , stolní hry a mnoho dalšího. Každou z těchto her je možné vytvořit s programy, které zde naleznete. Můžete si u nás zdarma stáhnout programy, se kterými je tvorba her více než snadná, jedná se především o WYSIWYG editory, do kterých dodáváte pouze grafiku, tedy obrázky, zvuky, text a případně videa. Pomocí nich dostanete celistvou a hotovou hru.

Pokud si myslíte, že to bez programování nikam nedotáhnete, tak jste na omylu, programování je jistě základem pro složité a velké projekty. Bez nutnosti programování můžete vytvářet mnoho jednoduchých her a aplikací, které lze následně prodávat. Své zkušenosti si u nás můžete zdokonalovat a začít s jednoduchým skriptováním.

Vývoj her je obrovským lákadlem, je to především proto, že je ve světě obrovský nedostatek vývojářů, amatérů i profesionálů. Proč jich je tak málo? Většina uživatelů se zalekne myšlenky vytvoření vlastní hry, odejdou s pocitem, že to musí být něco šíleně náročného. Pravdou je, že si můžete vytvořit vlastní adventuru či střílečku ještě dnes. Jako grafik vám můžu s čistým svědomým sdělit, že se můžete stát vývojářem i Vy.

Co budete k vývoji hry potřebovat? Jednoduše si zvolte žánr v sekci „tvorba her“ a stáhněte si adekvátní program pro jeho vytvoření. Snažíme se přidávat neustále nové návody, dokonce vám poskytneme i předpřipravené hry, které pouze upravíte a můžete je vydávat za vlastní. Rozlišujte pouze enginy, nabízíme programy pro profesionály, ve kterých se tvoří moderní hry, které můžete vidět v obchodech, ale také jednodušší enginy pro začátečníky, dokonce i v jednoduchém enginu lze vytvořit vysoce kvalitní střílečku. Snažíme se sem umísťovat programy s Free licencí, za které nemusíte nic platit, v případě, že zde ukážeme placený program, tak to u něj bude napsané.

Co vás to bude stát? Nic, nejenom, že vám poskytneme návody, programy a rady zdarma, dokonce zde pravidelně vyhlašujeme soutěže a nabízíme dotace pro začátečníky i pokročilé.

Naším posláním je rozšířit řady vývojářů a ukázat, že velmi kvalitní hru dokáže vytvořit úplně každý, kdo se nebojí otevřít program a začít něco dělat. Pokud máte nějaké otázky nebo se chcete poradit, tak neváhejte a napište své dotazy do diskuzního fóra, pokud na ně nebude zodpovězeno nebo se chcete spojit přímo s týmem vytvářejícím tento portál, tak nás kontaktujte na emailu: eshop@infofila.cz.   Přeji úspěšnou tvorbu.