Programovací jazyk Python + stažení Pythonu

Estimated read time 4 min read

Python je pozoruhodně výkonný dynamický programovací jazyk, který se používá v široké škále doménových aplikací. Python podporuje více programovacích paradigmat, primárně, ale ne omezeně na funkční programovací styly. Python je často srovnávaný s Tcl, Perl, Ruby, Scheme nebo Java. Mezi některé z jeho klíčových rozlišovacích znaků patří:

  • velmi jasné a čitelné syntaxe
  • silné schopnosti introspekce
  • intuitivní objektová orientace
  • přirozená podoba vytvářeného kódu
  • plná modularita, podporuje hierarchické balíčky
  • velmi vysoká úroveň dynamických datových typů
  • rozsáhlé standardní knihovny a moduly třetích stran pro téměř každý úkol
  • rozšíření a moduly snadného psaní v C, C + + (nebo Javě pro Jython a. NET jazycích pro IronPython)
  • použití v aplikacích jako skriptovatelné rozhraní

Python je silný a rychlý

Fanoušci Pythonu často používají frázi „baterie zahrnuty“, popisují tím standardní knihovny, které zahrnují vše od asynchronního zpracování až po zip soubory. Jazyk sám o sobě je velmi flexibilní, zvládne prakticky jakýkoliv problém v doméně. Sestavte si svůj vlastní webový server ve třech řádcích kódu. Postavte silný řízený datový kód pomocí Pythonu se silnými a dynamickými introspekčními schopnostmi a pokročilými jazykovými funkcemi jako jsou meta-třídy, duck typing a decorating.

Python umožňuje psát kód, který potřebujete a to velmi rychle pouze díky vysoce optimalizované bytovému kompilátoru a podpůrným knihovnám, Python kód běží více než dostatečně rychle pro většinu aplikací. Tradiční realizace CPython používá jako virtuální stroj bytecode, PyPy podporuje just-in-time (JIT) kompilace do strojového kódu. Podporuje také Jython a IronPython (viz níže), součástí je také podpora JIT kompilace na vlatních virtuálních strojích.

Python hraje dobře s ostatními

Python je možné integrovat s objekty COM,. NET a CORBA.

Pro Java knihovny se používá Jython (implementace Pythonu pro Java Virtual Machine).

Pro. NET, se používá IronPython (nová Microsofťácká implementace Pythonu pro. NET, nebo Python. NET).

Python je také podporován pro ICE (Internet Communications Engine) a mnoho dalších integračních technologií.

Pokud najdete něco, co Python nemůže dělat nebo pokud potřebujete výkonnostní výhodu low-level kódu, tak si můžete napsat rozšiřující modul v C nebo C + +. Také si můžete rozšířit již existující zabalený kód se SWIG nebo Boost.Python. Zabalené moduly se v programu objeví přesně jako kód v jazyce Python. To je jazyk, tudíž je integrace snadná. Můžete také jít opačným směrem a vložit Python do vlastní aplikace, která poskytuje svým uživatelům jazyk, kterému budete moci poskytnout řádnou pomoc.
Python běží všude

Python je k dispozici pro všechny hlavní operační systémy: Windows, Linux / Unix, OS / 2, Mac a Amiga. Existují dokonce i verze, které běží na. NET a Java virtual machine. Můžeme být vděční za to, že stejný zdrojový kód bude běžet beze změny na všech platformách.

Váš oblíbený systém zde není uveden? V tom případě může stále Python podporovat, stačí jestli je pro něj dostupný C kompilátor. Jedná se o velmi lehce dohledatelnou informaci, kompilátory lze dohledat téměř všude.

Python je přátelský a snadno se učí

Python přichází s kompletní dokumentací, jak integrovanou do jazyka, tak i s jednotlivými stránkami na webu. Online výukové tutoriály jsou zaměřeny jak pro zkušené programátory, tak i pro nováčky. Všechny tutoriály jsou navrženy tak, aby mohl uživatel v co nejkratší době jazyk Python produktivně používat. Dostupnost prvotřídních knih pro programování doplňují přehledné balíčky skriptů.

Python je otevřený

Python je pod open source licencí, která z něho dělá volně použitelné a šiřitelné rozhraní, dokonce i pro komerční použití. Licence Python je spravována Software Foundation Python.

Níže si můžete stáhnout Python na všechny dostupné operační systémy.

   (15.1MB, Windows)

   (17.9MB, MAC)                                      (12.2MB, Linux)

Další články autora