Sony Vegas Pro 11 je profesionální nástroj pro úpravu a stříhání videí

Estimated read time 5 min read

Sony Vegas je úžasný profesionální nástroj, se kterým lze editovat a stříhat videa na profesionální úrovni. Kromě toho se nabízí velký prostor pro vkládání mnoha efektů, ladění obrazu, aplikaci filtrů a mnoho dalšího. Jedná se o program, se kterým dokonale upravíte videa do svých her a dodáte jim přesně takovou atmosféru, jakou potřebují.

Sony Vegas je software obsahující kouzelný balíček pro střih videa využívající nelineárních editačních systémů (NLE), je původně vydaný společností Sonic Foundry, nyní ho vlastní a provozuje Sony Creative Software. Původně byl vyvinut jako audio editor, nakonec se vyvinul do NLE pro video a audio z verze 2.0. Vegas má real-time vícestopý audio a video editor na neomezené množství skladeb nezávislých na rozlišení videa a sekvencování, komplexní efekty a kompozice nástrojů. Dále obsahuje 24-bit/192 kHz audio podporu  a také efektovou VST a DirectX plug-in podporu. Dokonalou úpravu zvuku zajišťuje zvukový mixér Dolby Digital surround. Až do verze 10 běží Vegas na Microsoft Windows XP (32-bit pouze), Windows Vista a 7 (oba 32 – a 64-bitové verze). Verzi 11 klesla podpora pro systém Windows XP. Vegas zvládá samozřejmě HD video, prostorový zvuk i vypalování na Blu-ray disky. Neomezuje uživatele počtem video a audio stop, nabízí na 190 upravitelných digitálních efektů, užitečný titulkovač, barevné korekce a mnoho dalšího.

Ukázka programu Sony Vegas Pro 11

Precizní editační nástroje

Máte možnost upravovat SD, HD nebo i 3D videa a využvat u toho funkce „drag and drop“, dále rozsáhlé nástroje pro editaci a video efekty nesrovnatelné s ostatními editory. Funkce zahrnují stereoskopickou 3D podporu, multikamerovou editaci, 32-bitový plovoucí bod video zpracování, stabilizaci videa, přizpůsobitelné rozvržení oken, HDV / AVCHD / RED / SDI / XDCAM / HDCAM SR podporu, a A / V synchronizaci, detekci a opravu.

Pokročilá práce s efekty

Akcelerace výkonu GPU

Díky práci s OpenCL  jsou podporována zařízení od AMD a NVIDIA. Vegas Pro 11 využívá GPU akceleraci pro video FX, přechody, kompozici, track motion a kódování, poskytuje výrazně rychlejší práci. Přidání zrychlení GPU zjednodušuj střih videa  tím, že poskytuje přehrávání se zvýšením výkonu a rychlejším vykreslováním času. Je to ideální nástroj pro profesionály, kteří mají málo času a chtějí si ho ušetřit co nejvíce.

Stereoskopická 3D editace

Vytvořte úžasné stereoskopické 3D projekty rychle a jednoduše. Vegas Pro 11 poskytuje možnost snadného importu, úpravy, editace a náhledu pro výstupní stereoskopická 3D média – vše pomocí standardního dodání formátů včetně jednoho nebo dvou souborů se Side-by-Side, Top / Bottom nebo lineárním kódováním. Je také plně podporován anaglyfní monitoring.

Snadné monitorování zdroje a korekce obrazu

Stereoskopické 3D vylepšení

Využijte nové stereoskopické editační nástroje a snadno opravujte stereoskopické 3D poruchy okrajů obrazovky. Můžete také posunout horizontální posun ve vybraných 2D efektech a přechodech, které umožňují vnímat hloubku efektu, kterou chcete upravit.

Automatická oprava stop

Automatické opravy 3D videa pomocí rychlého použití vypočtených 3D úprav. Tato funkce zachrání drobné nesrovnalosti nastavení fotoaparátu a zajišťuje, že je 3D záznam je správně zarovnán.

Integrované 3D úpravy

Zlepšete svůj 3D projekt s využitím integrovaných nástrojů pro základní 3D úpravy. K typickým opravám patří horizontální a vertikální odsazení, rozpory snímku, keystone a rotace. Nástroje, které překlopí video vodorovně a svisle dokáží také automaticky oříznout snímky a tím pomohou zajistit profesionální 3D výsledky.

Přidání hloubky do 2D prvků

2D prvky jako jsou pozadí, tituly, grafické prvky a šablony, mohou být smíchány s 3D prvky pomocí trasování kompozice. Použití stejných horizontálních nesourodých ofset nástrojů používaných pro 3D média může být použito pro uvedení 3D hloubky výstupu. Vzhledem k tomu, že nejsou stereoskopické, tak budou ploché, ale mohou být umístěny před nebo za hloubku obrazovky.

Profesionální práce s videy

Sony Vegas je nástroj, který využijí jak začátečníci, tak profesionálové. Zpočátku se může zdát práce s programem složitá, ale pokud uživatel nechce, tak nemusí profesionální nástroje používat a může se řídit pouze základním sestřháním a základní úpravou videa. Samotný program Siny Vegas Pro 11 stojí 600 dolarů, ale Vy si můžete níže stáhnout Trial, se kterým můžete po určitou dobu pracovat, po uplynutí této doby je nutné zadat serial number, které získáte buď koupením plné verze nebo jiným způsobem ;).

         (203MB)

Další články

Další články autora