Visionaire studio pro vizionáře adventuristy

Estimated read time 3 min read

Hry, které spadají do žánru adventur se již léta starají o rozvíjení mozkové činnosti všech mladých hráčů po celém světě. Ty nejlepší se zaryly hluboko so našich vzpomínek a i přesto, že v nich nenalezneme příliš mnoho akce, o napětí a mysteriozní atmosféru v nich nouze rozhodně není.

S trochou nadsázky můžeme říct, že akční hru může napsat skoro každý. I u velkých her se můžeme setkat s tím, že akce jde na úkor samotné náplně hry a příběhová linie se tak stává plytkou. Existuje však herní žánr, u kterého je správný příběh s promyšlenými zvraty, vztahy a událostmi hlavní pohonnou jednotkou celé hry.

Visionaire_7

Tímto žánrem jsou adventury, ve kterých toho příliš nenastřílíte, ani nepozabíjíte, ale mnoho tohoto objevíte, nachodíte a ještě více vyšetříte. Celá hraje povětšinou opředena tajemstvím, kterému se snažíte přijít na kloub a velmi často také událostmi, které je potřeba neprodleně vyšetřit.

LqvSM

Pokud se i vy sami chystáte vytvořit hru, který spadá do tohoto zajímavého žánru, který je sice poslední dobou hráči lehce opomíjen, ale obsahuje v sobě takové kouzlo, že by se měl dále udržovat při životě, pak vám přinášíme skvělý engine, který je pro tento žánr přímo určený.

image009

Jeho jméno je Visionaire Studio a nabízí svému uživateli mnoho pohodlných nástrojů. Hlavní důkaz klade na snadné a intuitivní ovládání, které je příjemné a srozumitelné. K dispozici bude řada nástrojů od animačních studií až po dabingové studio.

06587380

Mezi další přednosti tohoto enginu patří snadná manipulace, flexibilita a poměrně jednoduchý skriptovací jazyk. Visionare má velmi jednoduchý a snadno použitelný flexibilní systém akcí. V tomto programu je možné operovat i bez jakýchkoliv znalostí programování, takže je možné zvládnout téměř všechny úkony v běžné hře. A pokud přeci jen na problém narazíte, se vším vám pomůže skriptovací Lua jazyk, který je naprosto intuitivní a operování v něm zvládne každý.

639_1_visionaire_english3

O rychlost vašeho projektu se postará hardwarová akcelerace přes OpenGL a také nejrůznější inteligentní mechanismy enginu. Díky tomu je dosaženo optimálního výkonu a chování systému. Program umožňuje flexibilní manipulační rozhraní s libovolným počtem rozhraní pro příkazy, tlačítka a další. Svou adventuru tak budete moci stylizovat do jakéhokoliv systému ovládání, jaké vás jen napadne a jaké znáte z ostatních herních projektů.

Pokud tedy ve vaší hlavě dřímá nápad na skvělý příběh, který chtějí všichni rozlousknout, pak je pro vás tento engine jak dělaný. Pomůže vám totiž tento nápad převést do reálné podoby a kdo ví, třeba díky němu vyděláte i nějakou tu kačku.

Další články

Další články autora