Free songs
Domů / Herní Grafika a Zvuk / Pipette dokáže zjistit kód jakékoliv barvy
Pipette dokáže zjistit kód jakékoliv barvy

Pipette dokáže zjistit kód jakékoliv barvy

Pipette je velmi malý, ale zato užitečný prográmek zdarma, který dokáže zjistit barevný kód jakékoliv barvy. Kód je zobrazován v HEX kódu, RGB, CMY, CMYK a dalších kódech. Výjimečné je především jeho ovládání, ovládá se pouze kurzorem myši. Uživatel může najet na jakoukoliv část obrazovky a náhled v okénku mu zobrazí aktuální barevný výběr včetně kódu.

Ve zkratce, pokud uživatel narazí na barvu, u které by rád znal její barevný kód, tak stačí otevřít aplikaci a najet na vybranou barvu. Následně se zobrazí podrobné informace o barvě, tedy již zmíněné kódy, dále informace o odstínu a další. Aplikace je určena především pro grafiky, kteří potřebují využít barev z jiného zdroje.

Ukázka programu Pipette

Výhodou aplikace je, že jsou všechny barvy ukládány, pokud se k nim bude uživatel později vracet nebo si je chce prostě uložit, tak k tomu slouží drobný seznam s náhledem. Kromě grafiků ocení aplikaci i webmasteří, kteří si předělávají design stránek. Uživatel může využívat například i barev z fotografií, náhled je aktuální, takže je vidět barva každého pixelu, přes který momentálně kurzor přejíždí.

Aplikace slouží v podstatě jako pipeta, odtud název, ovládání je velmi snadné a s aplikací dovede pracovat naprosto kdokoliv. Jednou z jejích výhod je i to, že ji není nutné instalovat a ani není nijak náročná na systém počítače. Pokud by ani přesto uživateli nástroje nestačili, tak v nástrojové liště lze vybrat z dalších nástrojů, které jsou k dispozici online. Mezi ně patří například barevná paleta, ze které je možné vybírat v celém spektru barev. Dále je možnost přístupu k další pomocným softwarům, které nabízejí vývojáři zdarma, patří k nim měnič rozlišení, hledač klíčových slov a další.

Pipette je možné stáhnout níže v formátu ZIP, je určen pouze pro operační systém Windows. Pracovat s aplikací je možné ihned po otevření.

         (0.6MB)

O Makawiel

Nahoru