Flash Pro engine

Estimated read time 3 min read

Flash hry jsou v dnešním světě herního vývoje již naprostým pojmem. Na internetu naleznete nesčetné množství stránek, které doslova přetékají hrami, které byly vyrobeny za pomoci Flash Pro. Jedná se nejčastěji o jednoduché indie hry, díky kterým se z vývojářských studií jako Miniclip staly absolutní legendy. 2D hry běžící na Flashi se staly doslova legendárními zejména v letech 2000 až 2010, kdy si je mohl každý zahrát zcela zdarma a kdekoliv. Pokud chcete i vy zavzpomínat a vyzkoušet si jaké to je vytvářet jednoduchou 2D hru v enginu Flash Pro od společností Adobe, jen směle do toho.

Tento engine je skvělý především pro začínajícího tvůrce nových indie her, který hledá nenáročný nástroj pro svůj start, ale zároveň pomýšlí již na nějaký ten úspěch. Hry v tomto enginu vyrobené totiž může zkusit nabídnout některému z provozovatelů webu, které tyto hry nabízejí. Popřípadě svůj výtvor může nabídnout některé z menších společností, která jeho hru zaštítí a bude ji produkovat.

stažený soubor

Prostředí tohoto enginu je velmi příjemné a jednoduché. I úplný nováček zvládne vytvářet skvělé výtvory, a pokud se přeci jen setká s překážkou, kterou nebude schopen překlenout, může si najít na webu některý z tutoriálů, který jsou doslova tisíce a které ukazují snad vše, co se v tomto enginu dá vytvářet.

Flash-Pro-CC-1024x547

Flash však není určen jen pro nováčky v oboru vývoje her. I ti zkušenější si v něm mohou připomenout své začátky a pustit se do oprašování své vlastní historie. Flash je možné vyzkoušet prostřednictvím třicetidenní verze, která je zcela zdarma. Pokud vás zaujme a budete chtít jeho služby využívat i nadále, musíte si zakoupit licenci, která vás oprávní k používání.

Flash-Pro-animation

Neváhejte tedy a zkuste back in the days a buďte flešák jako zamlada. No a pokud nebudete chtít vytvářet, můžete alespoň zapařit na mnoha webových stránkách a připomenout si tak, jak probíhaly vaše hodiny informatiky na základní škole.

B004TH7CQK-1

Další články

Další články autora