Hra se skládá hned z několika aspektů a herní prostředí patří mezi ty nejdůležitější. Jak je důležité a jak jej vybrat? Přečtěte si v našem příspěvku.
Pokud chcete vytvořit skutečně kvalitní hru, pak musíte myslet na to, že musí obsahovat několik aspektů na velmi vysoké úrovni. Musí být dobrá po grafické stránce, mít velmi dobrou hratelnost, zajímavý příběh a také být zasazena do velmi zajímavého prostředí. A právě prostředí se dnes budeme věnovat.
Když je prostředí vším
Herní prostředí je věc, která má za úkol spolu s příběhem vtáhnout, někdy na to však stačí samo prostředí. Vzpomeňme například na takoví tituly jako Abzu či Unravel, které neměly příliš složitou ani rozvinutou příběhovou linku a přesto se dostávali na první příčky u hodnocení kritiků. Bylo to dáno hlavně neuvěřitelným prostředím těchto her, které hráče doslova chytlo a už nepustilo.
Něco takového byste měli chtít také. Proto se pořádně zamyslete nad tím, co by vlastně vaše hra měla obsahovat, jaký bude její příběh, a na jeho základě se pusťte do tvoření prostředí. Čerpat svou inspiraci můžete čerpat hned z několika zdrojů.
Čerpání inspirace
Inspiraci hledejte kolem sebe. Například Studio Warhorse čerpalo z reálného prostředí českého Posázaví a podařilo se jim to tak výtečně, že dnes existuje i brožurka pro turisty, kteří mohou jít po stopách Jindřichova dobrodružství. Čtěte knihy, protože právě v nich naleznete také velké množství inspirace z imaginárních světů. Sledujte filmy, obrazy malířů a další vizuální zdroje. Studujte architekturu měst a členitost přírody jen tak bude vaše hra skutečně realistická.
Důležitá je vaše fantazie
Spolehněte se však i sami na sebe. Jděte tam, kde to máte rádi, zavřete oči a budujte v hlavě místa, která se následně objeví i ve hře. Nezapomeňte si i zápisník a vše si zaznamenávat.