Virtuální realita nejen jako součást počítačových her

Estimated read time 3 min read

Virtuální realita je oblast, o níž projevuje zájem stále větší počet uživatelů moderních technologií. A to také díky tomu, že se stává čím dál více dostupnější. Setkáváme se s ní nejen v oblasti zábavy, ale pomalu ji začíná využívat i věda a objevuje se již i ve školách. Pomocí dvou displejů je vytvářena iluze, která umožňuje vnímat virtuální prostředí jako prostředí reálné. Významnou položku nabídky možností využití tvoří také internetové a sociální aplikace.

Pokud přemýšlíte nad nákupem virtuální reality, máte volbu mezi kabelovým připojením k výkonnému hernímu počítači nebo si můžete pořídit Oculus Quest, který však nabízí nižší grafický výkon.

Virtuální realita a hry

Nabídka her i aplikací pro virtuální realitu se stále rozšiřuje. Jedná se nejen o hry převedené z dalších herních platforem, ale i o hry nové, originální. Cenová nabídka není vyšší, než několik desítek dolarů a výhodou je, že do dvou hodin herního času můžete požádat o vrácení finančních prostředků za ně vynaložených.

Virtuální realita PlayStation nabízí dokonalou hloubku obrazu, která je v rozsahu 360º a díky níž se můžete stát součástí živého světa a to v plném rozsahu pohybu. Dechberoucí je i zvuk, který využívá převratnou technologii 3D Audio, jež umožňuje vnímání přesného směru i vzdálenosti zvuků. Ty přicházejí ze všech stran.

Tipy pro vás

  • Pokud přemýšlíte nad koupí headsetu virtuální reality, který bude nezávislý na herním počítači, pak je možnou volbou Oculus Quest.

  • Brýle Oculus Rift a Rift S určené pro virtuální realitu se k hernímu počítači připojují pomocí kabelu.

  • Pokud hledáte brýle pro virtuální realitu, které mají vysoké rozlišení, pak je to nejnovější model HTC Vive Cosmos.

  • Jste-li majitelé konzole Playstation, pak jsou pro vás vhodné brýle pro virtuální realitu Playstation VR.

  • Hledáte-li platformu, která obsahuje velké množství her virtuální reality, pak je dobrou volbou herní platforma Steam.

Další články

Další články autora