jMonkey Engine: Na 3D hry jako dělaný

Estimated read time 3 min read

Dnes si představíme jMonkeyEngine. Pokud patříte mezi zkušenější vývojáře her, možná jste o něm již někdy slyšeli. A pokud ne, nezoufejte v následujícím článku se o něm dozvíte vše důležité.

Jedná se o herní engine, který byl vytvořen hlavně pro uživatele tvořící v Java systému, tedy vývojáře, kteří se nebojí používat ty nejmodernější technologie pro jejich 3D hry. Je samozřejmostí, že právě Java umožňuje širokou dostupnost a rychlé nasazení kdekoliv a kdykoliv.

1

jMonkeyEngine není rozhodně engine pro tvorbu velkolepě výpravných a dech beroucích prostředí pro RPG hry nebo FPRS módy. Je to engine určený spíše pro začátečníky, kterým nabídne základní přehled o problematice jménem herní vývojářství a poskytne jim tolik cenné první zkušenosti, které budou moci dále využívat v náročnějších programech. Díky Javě nebude pro vývojáře problém pustit se do vytváření jakékoliv 3D hry.

Práce v ní je výrazně jednodušší než práce v C++. jMonkey přináší uživateli pěkně přehledné prostředí, s rychlou dostupností k veškerým programovacím nástrojům.Vývojář tak bude schopen hru navrhnout rychle a bez zbytečně strávených hodin před monitorem.

2

Samozřejmostí je libovolné rozšiřování toho enginu o nejrůznější pluginy a vychytávky, které vývojáři ještě více zpestří práci a udělají jí o to více zábavnou a jednodušší. Aby jste nemuseli po těchto pluginech pátrat obsahuje jMonkey možnost automatických aktualizací.

Pro první kroky vývojáře jsou na internetu připraveny stovky rad a nejrůznějších tutoriálů, které mu ukážou postupy jak při úplných začátcích v tomto programu, tak i složitější kroky, které dovedou vytvářenou hru k dokonalosti. Je to právě Java, která jako jeden z nejrozšířenějších programovacích jazyků, umožňuje výsledek co nejrychleji dostat na trh a tvůrce hry se tak bude moci brzo těšit z prvních reakcí samotných hráčů.

3

Neváhejte se tedy pustit do kreativního tvoření těch nejrozmanitějších druhů her a nebojte se k jejich tvoření použít právě jMonkey engine. Přesvědčíte se o tom, že herní vývojářství není vlastně nic složitého a i Vy jste schopni vykouzlit zábavu na několik hodin.

Níže je odkaz ke stažení enginu, dostane vás na stránku, kde si vyberete, pro jakou platformu budete engine potřebovat, tedy jestli pro Windows, Linux, nebo Mac.

 

jMonkey Engine staženíDomovská stránka

Další články

Další články autora