Pokud jste začínajícím vývojářem pak vězte že před sebou máte skutečně dlouhou a strastiplnou cestu, na jejímž konci však může být ukryt zlatý poklad. Je ovšem nutné se zamyslet, jakou cestou se vlastně vydáte.
V dnešním světě moderních technologií totiž máte na výběr hned z několika možností, jak svou hru uděláte, ale především pro koho jí vlastně uděláte a za jakým účelem. Na výběr totiž máte hned několik platforem, pro které můžete vyvinout hru. My se dnes zaměříme na dvě z nich. Tou první je klasické PC a druhou je platforma některého z operačních systémů mobilních telefonů.
Pokud si vyberete stát se vývojářem pc her, pak se musíte obrnit především skromností. Indie scéna je mocná ovšem i zde se dá prosadit, zejména pokud přijdete s něčím skutečně originálním, co zaujme, bude mít skvělý příběh a pokud do toho dát kus sebe, například co se grafické stránky hry týče, pak máte poměrně velkou šanci na to, že skutečně uspějete a hráči budou vaši hru hrát. Pokud se vám navíc podaří dostat se i na stream, máte i poměrně velkou šanci na to, že z vašeho úsilí kápne nějaký ten peníz.
U mobilních platforem je to přeci jen trochu složitější. Tím prvním problémem je konkurence, která je naprosto drtivá a masová. Jenže má jednu chybu a tou jsou zdlouhavé postupy hrou, které si sice hráč může urychlit pomocí mikrotransakcí, ovšem to se jen tak někomu nechce. Pokud se vám tedy podaří vytvořit hru, která má spád a děj a dá se na ní i dobře koukat máte vyhráno. Problém však je v tom, že hráči vám jí budou hrát jen v případě pokud bude zadarmo. Toto rozhodnutí je už jen a jen na vás samotných. My doporučujeme udělat titulů několik, stát se známějšíma poté to zkusit srze cestu mikrotransakcí, které však nebudou hráče do ničeho nutit ani příliš omezovat.