Mobilní hry nebo indie hry na PC?

Estimated read time 3 min read

Pokud jste začínajícím vývojářem pak vězte že před sebou máte skutečně dlouhou a strastiplnou cestu, na jejímž konci však může být ukryt zlatý poklad. Je ovšem nutné se zamyslet, jakou cestou se vlastně vydáte.

V dnešním světě moderních technologií totiž máte na výběr hned z několika možností, jak svou hru uděláte, ale především pro koho jí vlastně uděláte a za jakým účelem. Na výběr totiž máte hned několik platforem,  pro které můžete vyvinout hru. My se dnes zaměříme na dvě z nich. Tou první je klasické PC a druhou je platforma některého z operačních systémů mobilních telefonů.

Pokud si vyberete stát se vývojářem pc her, pak se musíte obrnit především skromností. Indie scéna je mocná ovšem i zde se dá prosadit, zejména pokud přijdete s něčím skutečně originálním, co zaujme, bude mít skvělý příběh a pokud do toho dát kus sebe, například co se grafické stránky hry týče, pak máte poměrně velkou šanci na to, že skutečně uspějete a hráči budou vaši hru hrát. Pokud se vám navíc podaří dostat se i na stream, máte i poměrně velkou šanci na to, že z vašeho úsilí kápne nějaký ten peníz.

U mobilních platforem je to přeci jen trochu složitější. Tím prvním problémem je konkurence, která je naprosto drtivá a masová. Jenže má jednu chybu a tou jsou zdlouhavé postupy hrou, které si sice hráč může urychlit pomocí mikrotransakcí, ovšem to se jen tak někomu nechce. Pokud se vám tedy podaří vytvořit hru, která má spád a děj a dá se na ní i dobře koukat máte vyhráno. Problém však je v tom, že hráči vám jí budou hrát jen v případě pokud bude zadarmo. Toto rozhodnutí je už jen a jen na vás samotných. My doporučujeme udělat titulů několik, stát se známějšíma poté to zkusit srze cestu mikrotransakcí, které však nebudou hráče do ničeho nutit ani příliš omezovat.

Další články

Další články autora