Avidemux a VideoLAN Movie Creator jsou kvalitní programy pro práci s videem

Estimated read time 3 min read

Dalšími kvalitními programy pro práci s videem jsou Avidemux a VideoLAN Movie Creator. Oba dva programy přináší přehledné uživatelské postředí, kvalitní nástroje pro stříhání, aplikování efektů a mnoho dalšího. Velkou výhodou obou programů je také to, že jsou zcela zdarma, můžete si je stáhnout na konci tohoto příspěvku.

VideoLAN Movie Creator

VideoLAN Movie Creator je další skvělé řešení od stejných vývojářů, kteří přinesli slavný VLC Media Player. VLMC je další nelineární editační nástroj, pomocí kterého můžete sestavit poloprofesionální videa a filmy. Není tolik výkonný jako Lightworks, ale určitě má některé příjemné vlastnosti. Mezi nimi najdete velmi snadno použitelné rozhraní, průvodce, který vám pomůže při vašich výtvorech, speciální efekty a nástroje k získání výsledků, které hledáte.

Ukázka hlavního okna programu

Pokud jste začátečník a potřebujete kvalitně sestříhat videa včetně zvuku, tak je tento program určen právě pro vás. Díky jednotlivým časovým liniím se vkládají videa, která se následně ohraničují a sestříhávají, dokud se z nich nevytvoří výsledný film či video. Již samotné ovládání je velmi snadné, ostatně, jak můžete vidět na obrázku.

         (24.2MB)

Avidemux

Další z řady video editorů, který jistě stojí za zmínku, Avidemux sice nedisponuje převratnými funkcemi, ale za to je perfektní pro rychlou práci s videem. Jeho nedostatky důležitých funkcí jsou kompenzovány jeho snadným použitím a jejho rychlým výkonem. Program Avidemux je vytvořen pro tři hlavní úkoly pro střih videa, které zvládá rychle a kvalitně, jsou to řezání, filtrování a kódování. Podporuje několik souborových formátů a to téměř nezabírá prostředky z vašeho počítače.

Ukázka programu Avidemux

Jak můžete vidět v ukázce, tak se jedná o velmi jednoduché uživatelské prostředí, se kterým dokáže pracovat každý. Pokud potřebujete vytvořit video do hry, tak není probém použít jeden z těchto programů, Avidemux je doporučen pro úplné začátečníky, kteří si chtějí video pouze sestříhat a upravit. VideoLAN Movie Creator zase slouží pro začátečníky a pokročilé, kteří chtějí pracovat s efekty a aplikovat je do svých videí. Avidemux si můžete stáhnout níže.

         (12.2MB)

Další články

Další články autora