Chcete tvořit hru? A víte, co vás všechno čeká?

Estimated read time 3 min read

Tvořit počítačovou hru není jen tak, protože se jedná o komplexní práci, skládající se z mnoha prvků. Víte co všechno na vás čeká? Pojďte se na to s námi podívat.

Základy

Na úplném začátku vás čekají úplné základy hry, které je potřeba skutečně důkladně promyslet. Je zapotřebí vymyslet o jakou hru se vlastně bude jednat, na čem jí budou hráči hrát a jak bude vypadat,  a také jaký bude její příběh a vizuální stránka. Dobré je také znát dopředu určitou filosofii celého herního světa a mít také dopředu vymyšlenou co nejoriginálnější zápletku.

Páteř hry

Pokud splníte veškeré body z předchozího odstavce, můžete se pustit do vytváření kompletní hry. Napište si kompletní obsah celé hry, vyplňte veškeré sekce dokumentu, své finální dílo byste také měli s někým konzultovat, kdo bude mít od dané věci odstup, a bude vám moci určitým způsobem poradit.

Programování

Následovat bude programování, kde bude určitě na prvním místě výběr enginu a také seznámení se s ním, abyste z něj vytěžili skutečně maximum. Pokud si příliš ve věcech programování nevěříte, můžete se zkusit obrátit na někoho, kdo programovat umí. Společně vytvořte prototyp hry a ten testujte, dokud nebudete spokojeni. Nezapomeňte si také vyhrát s ovládáním.

Vývoj

Pak už je na řadě samotný vývoj. Vytvořte grafiku, strukturu celé hry, fyziku a grafické prvky a nezapomeňte také na poutavý zvuk. Následně poskládejte vše dohromady a sledujte, co to bude dělat.

Ladění

Chyby se vždy najdou, ale snažte se je minimalizovat. Hrajte hru co nejčastěji a procházejte jí křížem, krážem. Vždy myslete na své základy a snažte se jich držet, jak jen to půjde.

Propagace

Poslední část je tou nejtěžší, musíte dát lidem o vaší hře nějakým způsobem vědět. Pokud se vám to nepodaří. Jen málo kdo si jí zahraje. Tak hodně štěstí!

Další články

Další články autora