Jak zvýšit výkon svému autu

Estimated read time 2 min read

Moderní auta fungují na jiných technologiích, než klasické vozy a veteráni. Moderní technologie, inovace a přísnější nároky na emisní normy dělají s novými vozy divy. Pro moderní automobil je zapotřebí dávkovat motor správným poměrem paliva a vzduchu.

Takzvané stechiometrické spalování potřebuje řídící jednotku a vstřikovače, které rozhodnou o správném dávkování paliva. Každý nový vůz je v základním nastavení vyladěný na předpokládaný výkon, životnost a spotřebu. V případě, že to nestačí a je zapotřebí většího zásahu, přichází na scénu chip tuning.

auto

 

Individuální úprava výkonu

V případě provedení správné úpravy motoru, lze získat až několik kilowatt výkonu. Zapotřebí je však profesionální nářadí a zkušenosti ze strany automechanika. Kromě zvýšení výkonu u automobilu dochází i díky doladění programů ke snížení spotřeby paliva. To je další výhodou kvalitní úpravy vozu. Chiptuning však není jednoduchou záležitostí. Správná úprava vozu vyžaduje kvalitní a zodpovědný přístup. Je třeba nalézt takové služby, které mají určitě zkušenosti a nabízí individuální přístup a kvalitní služby.

bmw-349822_1280

 

Pro koho je chiptuning vhodný

Chiptuning Praha je v současné době především módní záležitostí. Nicméně je vhodný pro majitele přeplňovaných motorů. U těchto typů vozů, lze s výkonem a spotřebou mnohem více pracovat, než u atmosférických plněných verzí.

board-410099_1280

Automobil bez turba sice pustí do motoru více paliva, ale bude chybět dostatečné množství vzduchu. Ideálním vozem pro úpravu v podobě chiptuningu jsou vozy VW, které mají nejlepší podmínky k úpravě výkonu. V případě, že plánujete pro svého motorového miláčka různé druhy úprav v podobě chiptuningu, je zapotřebí předpokládat i s určitým omezením. Zvýšení výkonu totiž funguje oboustranně a je založen na tom, že je něco za něco.

Další články

Další články autora