Naučte se spát zdravě

Estimated read time 3 min read

Je všeobecně známo, že člověk prospí v průměru asi třetinu denního času, tedy zhruba třetinu svého života. Proto bychom měli usilovat, aby spánek byl vydatný a zdravý. Můžeme tomu napomoci i pořízením správné postele, ve které by měl být především kvalitní rošt a také zdravotní matrace, které jsou pro zdravý spánek podstatné.

Moderní spaní

Trendy vedoucími ke zdravému spaní se zabývá obchod Moderní spaní již od roku 1999. Zpočátku se firma zaměřovala pouze na velkoobchodní činnost a od r. 2006 začala s úspěchem provozovat i maloobchodní prodejnu. Tento kamenný obchod najdete v Litomyšli pod názvem MP Zdravý spánek. Nabízí veškerý sortiment související se zdravým spaním včetně vybavení ložnic. Kromě kvalitních zdravých matrací si zde můžete zakoupit i postele a další ložnicový nábytek, dále rošty, povlečení, prostěradla, přikrývky nebo polštáře. Jedná se o výrobky prvotřídní kvality, jelikož zboží dodávají renomovaní výrobci ložnicového nábytku, postelí, roštů a matrací.

Zdravotní matrace

Příkladem správné matrace je zdravotní matrace Memory Comfort od výrobce MPO Trade. Tato matrace má skvělé ortopedické vlastnosti díky silné vrstvě kvalitní viscoelastické pěny. Díky tomu se tělo dokonale vnoří do matrace a svaly i páteř mají potřebnou oporu. Tento typ je vhodný při bolestech zad, krční páteře nebo při potížích s klouby. Druhá strana z tepelně modifikované PUR pěny je rozdělena na pět anatomických zón. Potahy jsou alergicky neutrální a lze je snadno vyprat. Orientační výška matrace je 20 cm a její nosnost je do 120 kg.

matrace-memory-comfort-513x602

Rošty

Pro zdravé spaní jsou neméně důležité také správné rošty. Prodejna nabízí celou řadu roštů různé tuhosti a různé konstrukce. Mezi nejkvalitnější, a přitom velice levné, patří pevný rošt Primaflex od výrobce Ahorn. Jeho pružné lamely uložené ve dvojicích v kaučukových pouzdrech jsou rozložené do tří anatomických zón. Pro zlepšení stability a nosnosti slouží středový popruh. Tuhost hlavně v bederní části těla si můžete nastavit podle individuálních potřeba posuvnými objímkami. Tento rošt je vhodný pro pěnové a latexové zdravé matrace.

Primaflex-513x602

Další články

Další články autora