UDK kombo

Estimated read time 3 min read

Také vás vždy fascinovaly a stále fascinují hry běžící na Unreal enginu, a chtěli byste si vyzkoušet v tomto nástroji pro tvorbu her pracovat? Žádný problém! Stačí si pouze stáhnout UDK, tedy Unreal Development Kit a pustit se do vytváření světů, které jsou prozatím uvězněny jen ve vaší hlavě.
Jedná se o zdarma dostupný kit, který v sobě obsahuje Unreal Engie 3. Díky tomu se vám do rukou dostane sada nástrojů pro vytváření her s 3D grafikou, která vždy obsazovala přední příčky a konkurenci nechávala daleko za sebou.
Díky tomu budete schopni přivést na světlo světa své nápady týkající se nejen vývoje her, ale také mobilní hry, architektonické vizualizace, 3D rendering, nebo digitální filmy a mnoho dalšího. Engine je tak určen pro vývojáře her, výzkumné pracovníky, televizní studia, režiséry, studenty a výtvarníky.

udk

Díky UDK se budete moci pohybovat ve světě herního průmyslu a enginů. S tím vám také pomůže multiplatformnost programu, který vám umožní vytvářet hry pro systémy iOS, PC, MAC.
Unreal engine přináší úžasné animace s neuvěřitelnou flexibilitou. Díky které můžete míchat hned několik desítek animací najednou. Opravdovou lahůdkou je však skvěle pokročilá AI-inteligence. Ta dokáže pracovat hned s několika postavami v reálném čase najednou. Propůjčuje jim chytřejší jednání a reagování, takže NPC již nebudou jen směšné kusy textury.

UDK

Celou atmosféru vašeho výtvoru dokreslí skvělý 3D zvuk, který podporuje všechny možné formy komprese zvuku, včetně Ogg Vorbis. Budete tak mít plnou kontrolu nad stoupáním, klesáním, filtrováním a randomizací celé zvukové soustavy. Ty budou skvělým doplňkem pro in-game filmové scény, které můžete v rámci vašeho výtvoru taktéž vytvořit. Nástroj Unreal Matinee poskytuje filmového režiséra, kamery, střihy a další doplňky. Samozřejmostí je i náhledový nástroj, ve kterém budete moci svůj výtvor okamžitě zkontrolovat.

ngt_udk

K tomu vám bude sloužit také plně editační prostředí, ve kterém budete mít okamžitý přístup ke všem nástrojům díky UnrealEd. Ten umožňuje správu aktivit, jako jsou zvuky, animace a materiály.
Neváhejte tedy, a využijte služby jednoho z nejlegendárnějších enginů, jaké kdy spatřily světlo světa a přeměňte své myšlenky ve virtuální skutečnost.

Unreal engine si můžete stáhnout v našem starším příspěvku:

https://tvorbaher.cz/unreal-engine-4-je-svetove-nejlepe-hodnoceny-engine-na-tvorbu-her-stahnete-si-ho-zdarma/

Další články

Další články autora