Unreal Engine je světově nejlépe hodnocený engine na tvorbu her, stáhněte UDK zdarma

Estimated read time 7 min read

Unreal Engine je engine na tvorbu her, který je momentálně klasifikovaný jako nejlepší, ještě aby ne, běží na něm velké množství současných her. Jedná se o nástroj, který umožní dobrým vývojářům vytvořit dokonalé hry, ještě lepší zprávou je, že je zcela zdarma, pro nekomerční použití ho můžete volně používat a ve chvíli, kdy ho chcete použít pro komerční potřeby, tak to stojí pouze 99 dolarů.

Úvod do Unreal Enginu

Pokud jste si někdy v životě vytvořili hru s pomocí herního enginu, tak nejspíše také dobře víte, že v tom není žádná věda, máte předpřipravený projekt, někdy i celou hru, a tento projekt pouze upravujete podle sebe – to je samo o sobě základem každého enginu. Například Unreal 4 je profesionální engine, na kterém běží obrovské množství současných her, je určen pro tvorbu graficky náročných her s dokonalou grafikou, dynamickým osvětlením, parádním zvukem, reálnou fyzikou a detailními texturami. To ovšem nic nemění na faktu, že se jedná stále o engine a navíc o engine, který je k dipozici zdarma. Dokonce i v tomto enginu máte předpřipravený projekt, hru, kterou pouze upravujete.

Snadná práce s různými druhy editorů

Jedná se o uživatelské prostředí, kde doknce nemusíte být ani zkušenými programátory, díky skriptovacímu editoru zvanému Kismet stačí pouze vkládat skripty, to je důvod proč ho milují vývojáři neprogramátoři. Pokud vám vrtá hlavou jaké hry se asi mohou tvořit v takto pokročilém enginu, tak jsou MMO hry, střílečky, sci-fi, adventury a mnoho dalšího. Pokud si vzpomínáte na hru Unreal, tak právě ta vzešla z Unreal Enginu, respektive téměř kakždá podobná scifi střílečka našla zrod v Unreal Enginech a důvod je jednoduchý, netvoří v něm pouze velké vývojářské společnosti, ale povětšinou skupinka přátel, kteří si společně vytvoří hru a násedně vývojářské studio. Jak již bylo řečeno, tak je Engine zdarma, můžete si ho stáhnout níže, zkuste si práci v tomto enginu, pokud se vám podaří vytvořit zajímavou hru, kterou budete chtít použít pro komerční použití, tak si musíte zaplatit 99 dolarů za licenci, což je pakatel. Pokud vaše hra bude opravdu úspěšná, tak se účtuje 25% z vašeho celkového zisku ze hry ve chvíli kdy vyděláte nad 5000 dolarů, ale jelikož vám Unreal poskytuje hru již prakticky předpřipravenou, tak je to stále pakatel a zároveň to je fér.

Propracované prostředí s důrazem na detail

Nuže, níže si můžete stáhnout UDK, neboli Unreal Development Kit, který běží na Unreal Enginu 3, dále je níže uveden odkaz na oficiální stránky a také kompletní dokumentace, se kterou je možné vytvořit hru doslova krok po kroku. Vše je předpřipravené, stačí si v jednoduchých editorech vymodelovat terén, dosadit postavy a mnoho dalšího, zní tojednoduše, ale jdou to mraky hodin čisté práce, nuže níže si vše můžete stáhnout a na vše se podívat.

         (1.8GB)

 

 

 

 

Pod slovem Unreal si lze představit vše nereálné a také zároveň nejvíce lákavé pro hráče, ať už se jedná o prapodivná monstra trhající ocelovou stěnu jako papír, nádherné prostředí, které nikde nenajdete či perfektně dynamické možnosti, tak hráče nic nedokáže více nadchnout než únik do Unreal světa, který jim prostřednictvím tohoto Enginu můžete nabídnout. Je pochopitelné, že se nejedná o nástroj pro úplné začátečníky, je vhodný především pro uživatele, kteří si už tvorbu her vyzkoušeli a přibližně ví o čem se mluví.

Nastavení fyziky v editoru

Jelikož je na stránkách Unreal Enginu kompletní dokumentace, tak jsme chvíli přemýšleli jestli vám sem dáme i podrobný návod v češtině. Nakonec jsme se rozhodli, že vám tu radost uděláme a v následujících týdnech se budete moci těšit na nové příspěvky. Jestliže Vás to zaujalo, tak neváhejte a podívejte  se do odkazu na dokumentaci, který je hned pod odkazem na stažení, a prolistujte si jak upravovat předpřipravenou hru, jde povětšinou pouze o práci s jednoduchým skriptovacím editorem. Níže se ještě podívejte na video a pár předností, které UDK nabízí, takže pokud to nemůžete vydržet, tak se raději rovnou vrhněte na stažení a tvorbu.

Herní vývojářský nástroj Unreal engine 3

Nyní se podívejte na video ukazující rozsáhlé možnosti tvorby.

Každý aspekt herní vývojářské sady nástrojů Unreal Engine 3 byl navržen s jednoduchostí vytváření obsahu a programováním ve vlastní mysli s cílem uvedení takové moci, že mohou grafici a designéři volně rozvíjet své nápady a realizovat je bez větších nároků na programování. Pokud jste programátor, tak vás překvapí vysoce modulární, škálovatelný a rozšiřitelný rámec pro budování, testování a rozšíření her do širokého rozsahu žánrů.
Unreal Engine 3 je integrován s řadou předních technologií prostřednictvím integrovaného partnerského programu Epic Games. Na Unreal Enginu jsou neustále prováděny nové aktualizace, engine je velmi zralým nástrojem vývoje her s masivní světovou podporou a multi-procesorovým výkonem. Unreal Engine 3 je moderní sada nástrojů, která je speciálně navržena pro urychlení produktivity vývojářů pro ultrakomplexní obsah nové generace.

Další ukázka enginu s trochou povídání v Aj.

http://www.youtube.com/watch?v=EmfoiSOFaJI&feature=related

Unreal Engine 3 dodává naprosto flexibilní prostředí pro animace, animace se organizují pomocí AnimSet Vieweru. Zajímavý je především hromadný kosterní systém, který umožňuje míchání desítek animací najednou. Dalšími nástroji a důležitými funkcemi jsou fyzika, zvuk, inteligence, videa, terén, stínování, osvětlení, modelování a mnoho dalšího o čem by se dalo psát dlouhé hodiny. Více se dozvíte na oficiálních stránkách nebo návodech, které můžete očekávat v následujících týdnech.

Další články

Další články autora