Vybíráme sprchový kout

Estimated read time 3 min read

Sprchový kout, nebo také sprchový box, je stále populárnějším řešením zejména v malých koupelnách. Jejich obliba stoupá také u starších lidí, kterým, s přibývajícím věkem a zdravotními komplikacemi týkajícími se hlavně pohybového aparátu, činí potíže vstup a výstup z klasické vany.

Instalace sprchového koutu není vůbec náročná na stavební úpravy. V malé koupelně stačí vyměnit vanu za sprchový box a pokud to prostorové možnosti dovolí, je třeba pouze vyčlenit jeden roh místnosti. Instalatér napojí sprchový box na přívod vody a na odpad a můžete se sprchovat. Rovněž ceny jsou dnes přijatelné. Vybírat můžete samozřejmě od těch nejlevnějších a nejjednodušších, až po nejdražší sofistikované sprchové boxy, jejichž součástí jsou masážní trysky, osvětlení, případně i hudba a další vymoženosti moderní doby.

Čtvrtkruhový sprchový kout

Čtvrtkruhový sprchový kout bývá nejčastějším řešením. Spolu s posuvnými dveřmi je ideální z úsporných důvodů, neboť pro otvírání dveří není potřeba žádný prostor navíc. V nabídce je celá řada čtvrtkruhových sprchových koutů v nejrůznějším provedení, tvarech, barvách i vnitřního vybavení.

Máme pro vás pár tipů:

Tento sprchový kout je vyroben z vysoce odolného masivního technopolymeru, který nahrazuje původní hliníkové profily. Jedná se o systém Skipper, díky kterému jednotlivé díly nekorodují a barva zůstává i po dlouholetém používání neporušena. Bezproblémový a plynulý chod dveří zajišťují kuličková ložiska. Případné nerovnosti podlahy a stěn koupelny lze regulovat výškově nastavitelnými pojezdy. Výplň dveří tvoří pevný a bezpečný polystorol, který je odolný i vůči prudkým nárazům

  • BASIC 80 GRAPE NEW ARTTEC

Sprchová zástěna je čtvrtkruhová a celý box vyniká dokonalým technickým zpracováním. Používané součásti a materiál jsou spolehlivé a funkční. Rám je z bílého ALU a výplň tvoří grape bezpečnostní sklo s úpravou proti tvorbě vodního kamene

  • MIKE 90 NEW ARTTEC

Je vybaven nízkou vaničkou výšky 15 cm. Rámy boxu jsou z bílého hliníku a dveře jsou opatřeny výplní ze 4 mm silného tvrzeného skla v dekoru grape. Součástí boxu je i sifon a plastová madla.

Sprchové dveře

Pokud neplánujete klasický sprchový kout, budou se vám jistě hodit dveře do sprchy, oblíbeným modelem jsou FRANCIS 90 WELL SPRCHOVÉ DVEŘE DO NIKY, LEVÉ. Disponují čirým bezpečnostním sklem, hliníkovým profilem BRUSH, otočnými sloupky nahrazujícími panty, skleněným povrchem se snadnou údržbou aj.

dveře-francis-80-leve-800x600

Další články

Další články autora