Bydlení v dřevostavbě aneb když dřevo nahradí tvárnice

Estimated read time 2 min read

Přírodní materiály si v dnešní době nacházejí stále více sympatií a ačkoliv to jeden čas vypadalo, že jsou na ústupu, dnes zasahují do stále většího množství odvětví. Velkou popularitu si získaly zejména ve stavebnictví a důkazem je vysoká poptávka po dřevostavbách.

Dřevostavby jsou chápány jako domy postavené ze dřeva, moderní dřevostavby však nejsou pouze ze dřeva, jejich vzhled by běžný člověk od zděného domu nepoznal, dřevo se používá zejména pro konstrukci domu, která je obvykle z velmi pevných KVH hranolů. Zbytek tvoří zejména vysoce kvalitní izolační materiály, které zajistí vysokou úsporu za energie.

Příjemné bydlení se samými výhodami

main (4)Mánie kolem dřevostaveb začala zejména díky jejich estetické podobě, která je velmi luxusní, a také kvůli vlastnostem. Lehčí materiály umožňují i štíhlejší obvodové stěny a dřevostavba díky tomu nabídne až o 15m2 více místa, než zděný dům o stejné zastavěné ploše. Lidé jsou velmi fascinováni i rychlostí výstavby, běžný zděný dům se často staví i déle, než rok. Specializované firmy dokáží dřevostavbu dokončit do 3 měsíců a díky absenci mokrých procesů jí lze stavět v kterémkoliv ročním období. Hotová dřevostavba je vysoce odolná a má dlouhou trvanlivost.

Kdo dřevostavby staví

main (8)Pro pořízení dřevostavby je nutné oslovit specializované firmy. U nás jde zejména o společnost HP DOMY s.r.o., která staví vysoce kvalitní dřevostavby na klíč. Její klienti si jednoduše vyberou z nabídky domů ten nejvhodnější a firma ho celý postaví. Je krásné sledovat, jak vám do 3 měsíců vyroste krásný velký rodinný dům nebo bungalov. Možnost rychlého přestěhování je krásná, obzvláště, pokud máte rodinu a namísto těsného bytu jí za nízkou cenu necháte postavit rodinný dům, o kterém jste vždy snili. Zájem o dřevostavby roste a jestliže toužíte po vlastním bydlení, možnost dřevostavby je dostupná i vám.

Další články

Další články autora