Chiptuning motoru změní výkon k nepoznání

Estimated read time 2 min read

Přáním každého vlastníka motorového vozidla je, aby jeho plechový miláček byl po všech stránkách dokonalý. Aby měl nejen perfektní vzhled, ale především aby výkon motoru byl co nejvyšší, vůz rychle akceleroval a pokud možno aby spotřeboval co nejméně pohonných hmot.

Pokud jste se rozhodli pro zvýšení výkonu motoru svého vozu, potřebujete nejprve ověřit reálné hodnoty a poznat výkon motoru. Nejlepší metodou je změření výkonu na speciální válcové brzdě za použití nejmodernějších měřících zařízení a technologických postupů. Jedná se o tzv. Camp Performance Chiptuning.

Co je chiptuning

autoJedná se o metodu spočívající v úpravě softwaru řídící jednotky motoru, jejímž cílem je zlepšení točivého momentu, zvýšení výkonu motoru a zároveň snížení spotřeby paliva. Při dodržení odborného postupu a využití nejmodernější technologie, se nemusíte obávat snížené životnosti motoru ani jeho příslušenství. Chiptuning ani nezhorší úroveň emisí, která je po zásahu v souladu s normami platnými nejen v Česku, ale i v ostatních členských zemích EU.

Co musí předcházet chiptuningu

kalkulackaPrvním bezpodmínečným krokem je přesné změření výkonu motoru na speciální válcové brzdě. Součástí tohoto měření je také zjišťování stavu motoru. Pokud se odhalí jakékoliv závady, musí se nejprve odstranit, neboť tuning motoru lze provádět pouze na bezchybném motoru a ostatních komponentů.

Majitel vozidla poté obdrží výsledky měření v podobě protokolárního záznamu, který obsahuje všechny parametry motoru zaznamenané v přehledných grafech.

Výsledkem provedeného chiptuningu je zlepšení dynamiky, rychlejší náběh otáček motoru, celkově vyšší výkon a také úspora pohonných hmot, která může dosáhnout v ideálním případě až 15% oproti původnímu stavu. Výsledný protokol slouží zákazníkovi jako doklad pro případné uvedení hodnot do původního stavu, pokud by se pro něj majitel vozidla rozhodl. Tento doklad je nutný i pro případ vyskytnutí se závady na vozidle v záruční době.

Další články

Další články autora