WiMi5

Estimated read time 3 min read

Amatérští vývojáři své hry, hlavně pak ze začátků, netvoří za účelem zisků, ale zkrátka proto, protože je vývoj hry baví. Pokud byste však chtěli přestoupit o level výš a začít svou práci přeměňovat ve zlato, měli byste si k tomu vybrat takový nástroj, který vám vaší snahu maximálně ulehčí a díky kterému nebudete muset na své zákazníky čekat příliš dlouho.

Jednou z platforem, která by mohla být pro tento účel jak stvořená je WiMi5. Jedná se o novou platformu, na které můžete vytvářet skvělé hry v HTML5 a to celé bez jakéhokoliv programování, pouze vizuálně. Veškeré akce a chování předmětů a postav tak budete moci ovládat pouhým přetahováním vizuálních skriptů.

screen2

S editorem scén budete schopni vytvářet jedinečné herní scény, spravovat nejrůznější vrstvy, 2D objekty, animace atd. V nabídce naleznete nesčetné množství šablon, nebo budete moci popustit uzdu své fantazii a nahrát vlastní pozadí, hudbu a grafiku do WiMi5 cloudu. Objekty lze také upravovat za pomoci jednotlivých vrstev, nebo můžete pracovat přímo se scénami. Výtvory, které ve WiMi5 vytvoříte, můžete testovat a nasazovat na vysoce škálovatelné infrastruktury.

screen1

Největší síla WiMi5 však spočívá v propojenosti s webem, což vám umožňuje díky jedinému kliknutí okamžitě publikovat váš výtvor hned na několik míst na webu, kde si ho budou moci potencionální hráči vyzkoušet a popřípadě i zakoupit. Nejsilnějšími místy jsou pak Chrome a Firefox Marketplace, kde se denně otočí několik stovek miliónů uživatelů. Díky tomu se vám dostane obrovského publika a je tedy jen na vás, jaký úspěch hra sklidí. Vše zaleží na její kvalitě. Díky Cross platformě si pak nebudete ani muset lámat hlavu, jak se ke hře dostanou jednotlivý uživatelé různých konzolí.

images

V rámci WiMi5 budete také moci efektivně spravovat své microtransakce a provádět in-app nákupy.

Celá platforma je kompletně zdarma a je vhodná k vytváření i free to play her a to zejména po sociálních sítích a pro volnočasové hry. Vývojáři dostávají ze svého úsilí 70% příjmů a Wimi5 30% které zpětně vkládá do platforem a podpoře nových vývojářů. Tak co zapojíte se také?

Další články

Další články autora