LÖVE: věci je zapotřebí dělat s láskou

Estimated read time 3 min read

Mate rádi jednoduché, lehce infantilní hry, ve kterých můžete přenést diváka do dob jeho mládí, nechat jej vyřádit a dělat věci, které by nikdy na veřejnosti nedělal a potěšit ho tím? Pak vám přinášíme naprosto jednoduchý, ale zároveň super pěkný engine pro tvorbu 2D her, se kterým budete moci rozesít lásku do všech světových stran.

Staré dobré plošinovky asi nikdy nevyjdou z módy. Je pravdou že momentální hry jako GTA5 nebo nový Zaklínač jim trochu snižují sebevědomí, ale kdo by na to dbal? Plošinovky ty jsou jen jedny a sem tam si nějakou zapařit? Tak tím nepohrdne nikdo z nás, protože je to kus našeho dětství a přesnídávku má přece také každý rád.

splash

Pokud se chcete do tvorby těchto milých přesnídávek pustit, určitě vyzkoušejte engine s jednoduchým, ale výstižným jménem LÖVE. Jedná se o free engine, který pracuje na licenci zlib / libpng, díky čemuž jí můžete v klidu využívat i pro komerční účely, aniž byste museli odvádět nějaké peníze třetí straně. Jedná se tak o poměrně milou věc, se kterou naděláte spoustu radosti a ještě budete mít z utržených peněz radost i vy sami.

love-060 (1)

Ačkoliv si teď říkáte: „Hm nějaké cukrové hopsání to dělat určitě nebudu!“ uvidíte, že jakmile si tento engine stáhnete, bude mít hru co nejmalovanější a nezajímavější vašim hlavním bodem. Celé prostředí vytváříte v jazyce Lua, tedy velmi jednoduchém, jehož ovládání se naučí kde kdo za chvilku. No a pokud by vám přeci jen něco ve hře dělalo problémy a narazily jste na nepřekonatelnou překážku, pak je pro vás připraveno speciální forum na stránkách tohoto enginu, kde je mnoho ochotných nadšenců, kteří rádi poradí s jakýmkoliv dotazem.

screen2

Zajímavé také je sledovat počínání ostatních, díky čemuž se kouknete co všechno LÖVE nabízí  a co se v něm dá tvořit. Svá díla můžete porovnávat a snažit se jít pořád nahoru. Na internetu je také spoustu tutoriálů, kde naleznete návody od úplných začátků až po finální master piecy. Určitě vám doporučujeme navštívit stránku, kde naleznete úplně vše zde.

2ln8mrp

Tak na co ještě čekáte? Vydejte se do světa skvělé zábavy, ve kterém budete poznávat lásku a rozdávat jí mezi ostatní. Vždyť přece věci je potřeba dělat s láskou a u vývoje her platí toto heslo dvakrát, někdy možná i třikrát. Tak se do toho pusťte a uvidíte, že to bude stát za to.

Další články

Další články autora